19.8.2022
Pátek
Svátek slaví
Ludvík
19.8.2022
Pátek
Svátek slaví
Ludvík

Velkeucho.cz » Výlety a cestování » Tip na cyklovýlet. Start: Poděbrady. Cíl: Bučický mlýn

Tip na cyklovýlet. Start: Poděbrady. Cíl: Bučický mlýn

Poděbrady
foto: Pavlína Váchalová
Poděbrady jsou známým lázeňským městem i oblíbeným turistickým cílem. Jezdí sem také milovníci nenáročných cyklovýletů. Proč? Protože Polabí je rovina, a tak jízdu na kole v okolí Poděbrad zvládnou i méně zdatní. A také ti, kteří odolávají módnímu trendu, a ještě nepřesedlali na elektrokolo!

Poděbrady – Nymburk – a na druhou stranu na soutok

Nejznámější cyklo i pěší trasa z Poděbrad vede do Nymburka. Tu ale doporučujeme absolvovat mimo víkendy a volné dny. Právě o nich tady totiž bývá dost plno, tak je lepší si volné dny užít jinak než proplétáním se mezi pěšími, cyklisty, bruslaři, dětmi a psy. Když je navíc pěkné počasí, dalo by se říct, že je to skoro o život. Stejně tak se budete proplétat davem, i když váš směr bude opačný, tedy z Poděbrad směrem na soutok Labe a Cidliny. Pokud se ale vypravíte trochu jiným směrem, cyklovýlet si parádně užijete i o víkendech a cestou nepotkáte skoro nikoho. Doporučujeme trasu Poděbrady – Rožďalovice – Bučický mlýn.

Poděbrady
foto: Pavlína Váchalová

Cyklovýlet Poděbrady – Bučický mlýn

Bučický mlýn je cílem přímo ideálním. Má všechno, co od nenáročného cyklovýletu čekáte. Pěkné silničky, po kterých se dobře jede a nepotkáte na nich moc aut. V cíli čeká odměna v podobě dobrého jídla a pití i něčeho, co jinde neuvidíte. Místo má až magickou atmosféru, a to za každého počasí i ročního období.

Poděbrady
foto: Pavlína Váchalová

Bučický mlýn

Postavený byl v roce 1639 a v provozu byl až do roku 1963. Pak dlouho chátral a až v roce 2000 byl přestavěný na penzion s restaurací. Pokud by se vám sem nechtělo na kole, můžete k němu dojet autem a udělat si pěší výlet v okolních lesích. Nebo vzít kolo do auta a projet se po lesních cestách v okolí.

Poděbrady
foto: Pavlína Váchalová

Popis cyklotrasy Poděbrady –  Rožďalovice – Bučický mlýn

Startovat budete na poděbradské kolonádě. Z ní pojedete směrem k nádraží a podchodem se dostanete do čtvrti zvané Žižkov. Odtud zamíříte na cyklostezku, která vede do Pátku (má číslo 8193). V Pátku zabočíte na Úmyslovice, poté na Činěves, Dymokury, Viničnou Lhotu a dojedete až do Rožďalovic. Projedete náměstí a pojedete až k zámku. Před ním je doprava odbočka na Bučický rybník. V restauraci nebo venkovním stánku si můžete dát vynikající oběd nebo něco menšího, posedět, pokochat se a nabrat sílu na zpáteční cestu. Trasa tam i zpět má asi 51 km a je opravdu velmi pohodová a nenáročná. Přikládáme mapu, najdete ji v galerii.

Přejeme vítr v zádech, ať vám to šlape samo!

Zdroj: Wikipedie

Tipy na další krásné výlety pro pěší i cyklisty najdete tady:

Mystická hora Radhošť ještě nevydala všechna svá tajemství

Šumava. 7 tipů, kam vyrazit na pěší výlety od jara do podzimu

Kutná Hora a Grunta. Tip na výlet do místa, které se pyšní jedním “nej”

Ještěd. Jednodenní výlet a doporučená trasa s parádními výhledy

Riegrova stezka. Tip na výlet romantickým údolím řeky Jizery

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Rujána

Rujána. Akční i pohodová dovolená s příchutí drsné romantiky

Rujána je největší německý ostrov u Baltského moře. Je doslova rájem pro cyklisty, pěší turisty i pro ty, kteří mají rádi divoké moře, nekonečné pláže a žádná velká vedra. Najdete tady vše, co potřebujete pro pohodovou i akční dovolenou. Nudu tady rozhodně nezažijete ani za deštivějšího počasí.