26.6.2022
Neděle
Svátek slaví
Adriana
26.6.2022
Neděle
Svátek slaví
Adriana

Velkeucho.cz » Zdraví » Zvýšit ochranu před Covid 19 a dalšími viry můžete pomocí Virostopu

Zvýšit ochranu před Covid 19 a dalšími viry můžete pomocí Virostopu

Ilustrační foto.
Jednou z možností, jak zvýšit ochranu proti virům, jsou volně prodejné přípravky Virostop, které doporučují také lékaři.

Co je VIROSTOP?

VIROSTOP je přípravek ve formě ústního/nosního spreje a pastilek, který obsahuje účinné extrakty cistu krétského s vysokým obsahem polyfenolů, echinacey purpurové a šalvěje muškátové. Americký vědecký časopis Journal of Community Medicine and Public Health Reports uveřejnil studii, která testy potvrdila ochranný a preventivní účinek tohoto volně prodejného přípravku, který je možný koupit už i u nás. 

Klinická studie a předchozí testy in vitro potvrzují, že používání sprejů VIROSTOP má přínos nejen z hlediska prevence a zmírnění příznaků nemoci Covid-19, ale také při vytváření vlastních protilátek pacienta. Během trvání klinické studie nebyl nikdo ve společné domácnosti infikován.

Jak probíhala klinická studie na VIROSTOP?

V období od 15. ledna do 31. května 2021 proběhla mezinárodní klinická studie organizovaná švýcarskou společností Herb-pharma AG. Studie zahrnovala 189 účastníků, kteří po dobu dvou týdnů sdíleli domácnost se subjekty pozitivně testovanými na Covid-19. Ze 189 účastníků užívalo 111 přípravek VIROSTOP a druhá skupina o 78 účastnících přípravek VIROSTOP neužívala. Všichni účastníci byli na začátku studie testováni na přítomnost viru SARS-CoV-2 pomocí PCR, poté byly u každého účastníka každé dva dny po dobu 15 dnů kontrolovány příznaky. Na konci klinické studie byli účastníci znovu testováni pomocí PCR testu na SARS-CoV-2 a testu na specifické protilátky proti SARS-CoV-2.

Studie probíhala v průběhu třetí vlny pandemie, kdy v populaci cirkulovalo mnoho variant SARS-CoV-2. 
U účastníků, kteří používali VIROSTOP, se však nevyskytl žádný PCR pozitivní případ (0 % PCR pozitivity, tj. nikdo nebyl infikován Covid-19). Naproti tomu ve druhé skupině účastníků, kteří ve stejném období nepoužívali přípravek VIROSTOP, vykazovalo pozitivitu PCR téměř 8 % účastníků. Tyto výsledky ukazují, že ochranný 
a preventivní účinek přípravků VIROSTOP proti Covid-19 je významný. 

VIROSTOP má pozitivní vliv také na imunitu

Ve skupině uživatelů přípravku VIROSTOP byly zjištěny pozitivní výsledky také v oblasti vývoje imunologické ochrany. Přestože pozitivita PCR byla u uživatelů přípravku VIROSTOP 0 %, specifická imunita (-IgG protilátky proti SARS-CoV-2) se vyvinula u 3krát více případů než u kontrolní skupiny, která přípravek VIROSTOP nepoužívala.

Na základě toho, přestože virus nebyl u těchto účastníků detekovatelný pomocí PCR testu, se u uživatelů přípravku VIROSTOP vyvinula výrazně lepší imunitní reakce. Lze tedy předpokládat, že přípravek VIROSTOP snížil množství viru u účastníků do té míry, že již nebyl detekovatelný pomocí PCR, ale že imunitní systém virus rozpoznal a vytvořil proti němu specifickou protilátku, která bude mít pro pacienta ochranný účinek v budoucnu v případě další infekce přípravkem Covid-19. 

VIROSTOP doporučují lékaři

„Díky přírodnímu složení, nulové kontraindikaci a možnosti podávat jej už od tří let věku, je Virostop dostupný široké veřejnosti. Pro podzimní a zimní období, kdy pandemie covid-19 opět nabírá na síle, může být spolu s očkováním a dodržováním protipandemických opatření ideálním řešením, jak snížit počet nových infekcí,“ říká MUDr. Emilie Niedobová, primářka Oblastní nemocnice Kolín.

VIROSTOP ústní sprej

Pomáhá předcházet a chránit organismus před viry a bakteriemi, včetně koronaviru SARS-CoV-2. Doporučuje se začít s užíváním přípravku ihned při prvních příznacích prochladnutí či škrábání v krku. Je vhodný pro dospělé a děti od 3 let.

VIROSTOP nosní sprej

Obsahuje jedinečný výtažek z rostliny Cistus creticus, který pokrývá sliznice dutiny nosní ochranným filmem a tím brání vniknutí bakterií a virů do organismu. Používá se jako doplňková léčba při rýmě a alergické rinitidě, zároveň slouží na ochranu suché sliznice. Cistus creticus je výjimečná rostlina, která se vyznačuje vysokým obsahem polyfenolů. Ty vytvářejí tzv. ochranný štít, který zabraňuje průniku bakterií a virů do buněk.

VIROSTOP pastilky

Jsou určené k prevenci, ochraně a zmírnění příznaků chřipky a nachlazení. Účinně ochrání před koronavirem SARS-CoV-2 a proti respiračním virům typu A a B.

VIROSTOP dezinfekční sprej

Odstraňuje 99,9 % bakterií, virů a plísní a dezinfikuje ruce bez použití vody. Obsahuje aloe vera a je vhodný na dezinfekci osobních předmětů a malých povrchů, jako jsou např. mobilní telefony, roušky, volant, klíče, platební karty atd.

VIROSTOP dezinfekční gel

Biocidní gel na ruce s extraktem cistu krétského ničí 99,9 % bakterií, plísní a virů. Obsahuje Aloe vera a vitamin E, které hydratují pokožku rukou. Ideální pro použití na cestách. Dezinfikuje bez použití vody. 

Kde VIROSTOP koupíte?

V internetových i kamenných lékárnách.

Kolik stojí VIROSTOP?

  • VIROSTOP ústní sprej 30 ml od 162 Kč
  • VIROSTOP nosní sprej 20 ml od 155 Kč
  • VIROSTOP 50 pastilek od 269 Kč
  • VIROSTOP dezinfekční sprej 100 ml od 61 Kč
  • VIROSTOP dezinfekční gel 200 ml od 73 Kč

Všechny přípravky VIROSTOP jsou vyrobeny podle receptury švýcarské farmaceutické firmy Herb-pharma.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
červnové byliny

Červnové byliny. Co sbírat, jak je uchovat a co z nich připravit

Červnové byliny. Červen je podle bylinkářů nejvhodnější měsíc pro sběr léčivých rostlin. V tomto čase nejdelších dnů a nejkratších nocí mají byliny nejvyšší koncentraci léčivých látek. Co sbírat a jak je uchovat, abyste mohli jejich sílu využívat po celý rok?

cholesterol

Cholesterol. Je opravdu tak zlý, jak si o něm spousta lidí myslí? 

Mnoho lidí se na cholesterol dívá jako na něco škodlivého, co by do našeho zdravého života rozhodně nepatřit nemělo. Je to ale velký omyl, jde o životně důležitou látku, bez které zdravý organismus nemůže fungovat. On je totiž cholesterol „zlý“ a cholesterol „hodný“. Abyste je dokázali rozlišit, je třeba o něm vědět aspoň pár základních faktů.

vitamin d

Vitamin D. Jak docílit, abyste ho měli dostatek a byli také krásně opáleni

Jak se správně opalovat, abyste se nespálili, ale zároveň do těla dostali dostatečné množství tolik potřebného vitaminu D? Když pokožku spálíte, hrozí zdravotní rizika. Pokud nebude mít organismus dostatek vitaminu D ze sluníčka, zdravotní problémy vás také neminou. Poradíme, jak docílit rovnováhy a přidáme recept od bylinkářů na přípravu čistě přírodního prostředku na zklidnění a regeneraci pokožky.