22.5.2022
Neděle
Svátek slaví
Emil
22.5.2022
Neděle
Svátek slaví
Emil

Velkeucho.cz » Zdraví » O houbě reishi se říká, že je zázračným lékem věčného života

O houbě reishi se říká, že je zázračným lékem věčného života

Foto: Pixabay
Reishi je houba s vysokým obsahem léčivých látek. Téměř vše, co se o ní tradovalo po staletí, bylo současnými vědeckými studiemi změřeno, dokázáno a potvrzeno. Mezi houbami je naprostým unikátem, který je jakýmsi přirozeným přírodním recirkulačním organismem, tedy vyrábí si vlastní výživné látky. Možná ji budete znát pod názvem ganoderma lucidum, lesklokorka nebo lingzhi.

Reishi pomáhá zlepšit funkce 5 klíčových orgánů lidského těla: srdci, plícím, játrům, slezině a ledvinám. Dokáže také harmonizovat organismus na úrovni tělesné, duševní, duchovní a imunologické tím, že zajišťuje správnou funkci všech orgánů.

Reishi je houba, o které Číňané říkají, že vzkřísí i mrtvého a postaví na nohy každého. Považují ji za lék věčného života a mnozí si ji cení mnohem více než žen-šenu. V tradiční čínské medicíně se používá už od 3. století před Kristem. Je po staletí považována za symbol životního blaha a úspěchu. Čínská medicína říká, že ten kdo pravidelně užívá houbu reishi, žije dlouho, spokojeně a udržuje si svoji ideální váhu. Pomocí reishi si můžete zvýšit vitalitu, posílit srdce proti vlivům stresu, posílit imunitní systém, zvýšit výkonnost a do krve přivést více kyslíku – a to všechno bez vedlejších účinků a bez uměle vyrobených chemických léků.

Kdy reishi pomáhá

 • příznivě působí při alergii a astmatu
 • má pozitivní vliv při onemocnění jater
 • napomáhá eliminovat riziko kardiovaskulárních problémů
 • příznivě ovlivňuje vysoký krevní tlak a zvýšenou hladinu cholesterolu
 • má uklidňující účinek při nespavosti a úzkostných stavech
 • pozitivně ovlivňuje průběh revmatoidní artritidy a osteoartritidy
 • díky antioxidačním účinkům zpomaluje proces předčasného stárnutí
 • detoxikuje organismus
 • posiluje imunitní systém
 • zvyšuje úspěšnost zhubnutí při nadváze a celulitidě
 • povzbuzuje při únavovém syndromu
 • příznivě působí při nadměrném vypadávání vlasů

Jak působí reishi na náš organismus – 5 etap působení 

 1. skenování (do 30 dnů) – reishi pomáhá objevovat skryté choroby a toxiny v těle a vede k regulaci tělesných funkcí
 2. detoxikace (do 30 týdnů) – reishi odstraňuje z těla nadbytečbou kyselinu močovou, mléčnou, nadbytečný cholesterol, zásoby tuků, odumřelou tkáň a toxiny
 3. regulace (do 12 měsíců) – nastává obnovovací proces, pokud jsou silné reakce, je nutné snížit dávku
 4. výstavba (6 – 24 měsíců) – reishi pokračuje v opravě poškozených částí těla, posiluje imunitní systém k větší schopnosti odolávat nemocem
 5. omlazování (1 – 3 roky) – konečným cílem je udržování tělesných funkcí v optimální činnosti, omlazení organismu a navrácení mladistvého vzhledu

Reichi můžete užívat v kapslích nebo si koupit sušené plátky. Vyrábí se také čaj a káva s obsahem ganodermy.

TIP: Pokud vás zajímá, jak se reishi pěstuje, podívejte se na zajímavý krátký film

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
cholesterol

Cholesterol. Je opravdu tak zlý, jak si o něm spousta lidí myslí? 

Mnoho lidí se na cholesterol dívá jako na něco škodlivého, co by do našeho zdravého života rozhodně nepatřit nemělo. Je to ale velký omyl, jde o životně důležitou látku, bez které zdravý organismus nemůže fungovat. On je totiž cholesterol „zlý“ a cholesterol „hodný“. Abyste je dokázali rozlišit, je třeba o něm vědět aspoň pár základních faktů.

Jak docílit krásného a zdravého opálení. Co je opravdu důležité?

Jak se správně opalovat, abyste se nespálili, ale zároveň do těla dostali dostatečné množství tolik potřebného vitaminu D? Když pokožku spálíte, hrozí zdravotní rizika. Pokud nebude mít organismus dostatek vitaminu D ze sluníčka, zdravotní problémy vás také neminou. Poradíme, jak docílit rovnováhy a přidáme recept od bylinkářů na přípravu čistě přírodního prostředku na zklidnění a regeneraci pokožky.

Pampeliška. Jak využít jejich sílu po celý rok. Rady, tipy a recepty

Smetanka lékařská, nebo také pampeliška, je rostlinka, která toho má ve svém repertoáru opravdu hodně. Dokáže pomáhat v boji s mnoha nemocemi, pomůže při hubnutí a používá se také jako pleťová voda. Je bohatá na vitamíny i minerální látky. Co z ní připravit a jak si ji uchovat po celý rok? Tady najdete rady i recepty.

Kopřiva. Detoxikuje i posiluje organismus a pomáhá léčit celou řadu nemocí

Kopřiva dvoudomá. Bylinkáři a léčitelé říkají, že je univerzálním prostředkem k detoxikaci organismu, k vyčištění krve a k odstranění jedovatých zplodin z těla. Kopřiva dodá tělu minerální soli a vitamíny, které posílí celý organismus, a tím také podpoří zdraví a krásu. Nejúčinnější je tato kúra samozřejmě na jaře.

Víte, kde najdete všechny důležité informace o cukrovce?

Cukrovka – diabetes je velmi závažné onemocnění, které vás může připravit o zrak, ledviny a v krajním případě i o život. V České republice se dnes dotýká téměř každé rodiny. Diabetiků žije v Česku asi 900 000 a předpokládá se, že další tisíce o něm neví. Víte, kde o ní najdete všechny důležité informace?