26.6.2022
Neděle
Svátek slaví
Adriana
26.6.2022
Neděle
Svátek slaví
Adriana

Velkeucho.cz » Příběhy » Dva tipy na pěkné knížky, jejichž děj se odehrává ve Francii

Dva tipy na pěkné knížky, jejichž děj se odehrává ve Francii

knihy
foto: Pixabay
Pro milovníky Francie a všeho, co k ní patří, ať už v minulosti nebo současnosti, potěší dvě knihy – Pařížská švadlena a Knihkupectví na Bylinkovém náměstí.Jeden román historický a jedna půvabná próza ze současnosti.

Pařížská švadlena (Natasha Lesterová)

prebal_Parizska_svadlena.indd

Román australské autorky potěší hlavně milovnice módy, lásky a historie. Příběh, který zkoumá vztahy mezi ženami, hlavně pouto mezi vnučkou a babičkou, napříč časem i dějinným událostem.

Píše se rok 1940 a v Evropě zuří válka. Pařížské švadleně Estelle Bissetové je 22 let a jako každý mladý člověk má své sny, které by chtěla přeměnit v realitu. Estella miluje módu a jednou by chtěla získat uznání a být stejně dobrá jako muži v tomto oboru. Před německou armádou musí uprchnout a osud ji zavane do New Yorku. V kapse má jen pár franků, v kufru šicí stroj, vlastní model zlatých hedvábných šatů a touhu založit ve svobodném světě vlastní módní ateliér. Cesta je to trnitá a dlážděná neúspěchy a pády, ale je to cesta, která z ní nakonec udělala jednu z nejvýznamnějších módních návrhářek té doby.

Píše se rok 2015 a vnučka Estelle Bissettové, Fabienne, se účastní v Metropolitním muzeu výroční galapřehlídky, která je věnovaná poctě k celoživotnímu dílu její babičky. Fabienne tu odhalí střípky z babiččina úspěchu i rub, který s sebou nese sláva a úspěch. Výpravný román provede čtenáře napříč časem, historickými událostmi i světem módního průmyslu. Nechybí v něm ani láska a tajemství.

Vydalo nakladatelství Metafora, Grada Publishing 2019. Koupíte ji od 370 do 449 Kč.

Knihkupectví na Bylinkovém náměstí (Éric de Kermel)

Knihkupectví na Bylinkovém náměstí_tisková kvalita

Tato kniha je určena všem, kteří milují knihy, protože o knihy tu jde především. Píše se o ní, že je poctou knihám, čtenářům a knihkupcům. Může být i inspirací, kam třeba nasměrovat váš život.

Manželé Natálie a Nathan žili v Paříži, vychovali dvě děti a dostali se do věku, kdy mnozí přemýšlí, jak dál naložit se svým životem, jak ho změnit a jak jeho zbytek prožít naplno a tak, jak by se nám líbilo. Oba je to táhne pryč z ruchu velkoměsta, rozhodnou se ho opustit a usadit se v malém půvabném středověkém městečku Uzés na jihu Francie.

Natálie byla profesorkou francouzštiny a miluje knihy, takže její směr byl jasný – koupí si malé knihkupectví a bude žít mezi knihami, což byl vždycky její sen. Do jejího krámku přicházejí různí lidé, každý z nich má svůj životní příběh, se kterým se Natálii svěřují. Ona je nejen dobrým a empatickým posluchačem, ale je vždy i dobrým rádcem a vybere jim knihu přesně na míru. Je vlastně takovou trochu jinou lékárnicí, která svým pacientům neordinuje léky, ale přesně takové knížky, jaké v tu chvíli potřebují. Z této půvabné a milé knihy na vás dýchne atmosféra jihofrancouzského městečka, kouzelné pohádkové krajiny a francouzského umění žít.

Vydalo nakladatelství Metafora, Grada Publishing 2019. Koupíte ji od 230 do 279 Kč.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Svatojánská noc

Svatojánská noc magie a kouzel. Na svatého Jana otevírá se k létu brána

Čarovná svatojánská noc byla oslavou letního slunovratu a slavila se v předvečer svátku sv. Jana Křtitele z 23. na 24. června. Naši předci věřili, že má kouzelnou moc. Právě o tomto čase se podle starých pověstí otvírá země a vydává svoje poklady. Připravte si svatojánský olej, likér nebo polštář podle receptů z časů dávno minulých.

pohádky

Zlobivé pohádky a Příběhy paní Vilemíny. Vtipné a poučné knížky pro děti

TIPY na 2 úžasné knížky pro všechny holky i kluky od 4 let! „Příběhy paní Vilemíny“ a „Zlobivé pohádky“ jsou moderní pohádky, které se zaručeně budou dětem líbit. Asi nejen jim, my v redakci už nejsme děti a také jsme si obě knížky s chutí přečetli. Pokud hledáte pěknou knížku jako dárek, tak obě můžeme DOPORUČIT. Navíc se díky většímu písmu pohodlně čtou. Jsou vtipné i poučné a s dětmi si pak o nich můžete povídat.