Zvýšit ochranu před Covid 19 a dalšími viry můžete pomocí vysoce účinných přípravků VIROSTOP.

Jak se účinně chránit před Covid 19 a dalšími viry.

Ilustrační foto.

Pandemie Covidu 19 bohužel stále nekončí a bude tady s námi ještě dlouho. Navíc se blíží Vánoce, kdy se setkávají rodiny i přátelé, lidé se hromadí v nákupních centrech a na různých adventních akcích. Tedy vše nahrává ještě většímu šíření virů a na místě je určitě mnohem větší opatrnost. Jednou z možností, jak se ještě více chránit, jsou volně prodejné přípravky VIROSTOP, které doporučují také lékaři.

Co je VIROSTOP?

VIROSTOP je přípravek ve formě ústního/nosního spreje a pastilek, který obsahuje účinné extrakty cistu krétského s vysokým obsahem polyfenolů, echinacey purpurové a šalvěje muškátové. Americký vědecký časopis Journal of Community Medicine and Public Health Reports uveřejnil studii, která testy potvrdila ochranný a preventivní účinek tohoto volně prodejného přípravku, který je možný koupit už i u nás. 

Klinická studie a předchozí testy in vitro potvrzují, že používání sprejů VIROSTOP má přínos nejen z hlediska prevence a zmírnění příznaků nemoci Covid-19, ale také při vytváření vlastních protilátek pacienta. Během trvání klinické studie nebyl nikdo ve společné domácnosti infikován.

Jak probíhala klinická studie na VIROSTOP?

V období od 15. ledna do 31. května 2021 proběhla mezinárodní klinická studie organizovaná švýcarskou společností Herb-pharma AG. Studie zahrnovala 189 účastníků, kteří po dobu dvou týdnů sdíleli domácnost se subjekty pozitivně testovanými na Covid-19. Ze 189 účastníků užívalo 111 přípravek VIROSTOP a druhá skupina o 78 účastnících přípravek VIROSTOP neužívala. Všichni účastníci byli na začátku studie testováni na přítomnost viru SARS-CoV-2 pomocí PCR, poté byly u každého účastníka každé dva dny po dobu 15 dnů kontrolovány příznaky. Na konci klinické studie byli účastníci znovu testováni pomocí PCR testu na SARS-CoV-2 a testu na specifické protilátky proti SARS-CoV-2.

Studie probíhala v průběhu třetí vlny pandemie, kdy v populaci cirkulovalo mnoho variant SARS-CoV-2. 
U účastníků, kteří používali VIROSTOP, se však nevyskytl žádný PCR pozitivní případ (0 % PCR pozitivity, tj. nikdo nebyl infikován Covid-19). Naproti tomu ve druhé skupině účastníků, kteří ve stejném období nepoužívali přípravek VIROSTOP, vykazovalo pozitivitu PCR téměř 8 % účastníků. Tyto výsledky ukazují, že ochranný 
a preventivní účinek přípravků VIROSTOP proti Covid-19 je významný. 

VIROSTOP má pozitivní vliv také na imunitu

Ve skupině uživatelů přípravku VIROSTOP byly zjištěny pozitivní výsledky také v oblasti vývoje imunologické ochrany. Přestože pozitivita PCR byla u uživatelů přípravku VIROSTOP 0 %, specifická imunita (-IgG protilátky proti SARS-CoV-2) se vyvinula u 3krát více případů než u kontrolní skupiny, která přípravek VIROSTOP nepoužívala.

Na základě toho, přestože virus nebyl u těchto účastníků detekovatelný pomocí PCR testu, se u uživatelů přípravku VIROSTOP vyvinula výrazně lepší imunitní reakce. Lze tedy předpokládat, že přípravek VIROSTOP snížil množství viru u účastníků do té míry, že již nebyl detekovatelný pomocí PCR, ale že imunitní systém virus rozpoznal a vytvořil proti němu specifickou protilátku, která bude mít pro pacienta ochranný účinek v budoucnu v případě další infekce přípravkem Covid-19. 

VIROSTOP doporučují lékaři

„Díky přírodnímu složení, nulové kontraindikaci a možnosti podávat jej už od tří let věku, je Virostop dostupný široké veřejnosti. Pro podzimní a zimní období, kdy pandemie covid-19 opět nabírá na síle, může být spolu s očkováním a dodržováním protipandemických opatření ideálním řešením, jak snížit počet nových infekcí,“ říká MUDr. Emilie Niedobová, primářka Oblastní nemocnice Kolín.

VIROSTOP ústní sprej

Pomáhá předcházet a chránit organismus před viry a bakteriemi, včetně koronaviru SARS-CoV-2. Doporučuje se začít s užíváním přípravku ihned při prvních příznacích prochladnutí či škrábání v krku. Je vhodný pro dospělé a děti od 3 let.

VIROSTOP nosní sprej

Obsahuje jedinečný výtažek z rostliny Cistus creticus, který pokrývá sliznice dutiny nosní ochranným filmem a tím brání vniknutí bakterií a virů do organismu. Používá se jako doplňková léčba při rýmě a alergické rinitidě, zároveň slouží na ochranu suché sliznice. Cistus creticus je výjimečná rostlina, která se vyznačuje vysokým obsahem polyfenolů. Ty vytvářejí tzv. ochranný štít, který zabraňuje průniku bakterií a virů do buněk.

VIROSTOP pastilky

Jsou určené k prevenci, ochraně a zmírnění příznaků chřipky a nachlazení. Účinně ochrání před koronavirem SARS-CoV-2 a proti respiračním virům typu A a B.

VIROSTOP dezinfekční sprej

Odstraňuje 99,9 % bakterií, virů a plísní a dezinfikuje ruce bez použití vody. Obsahuje aloe vera a je vhodný na dezinfekci osobních předmětů a malých povrchů, jako jsou např. mobilní telefony, roušky, volant, klíče, platební karty atd.

VIROSTOP dezinfekční gel

Biocidní gel na ruce s extraktem cistu krétského ničí 99,9 % bakterií, plísní a virů. Obsahuje Aloe vera a vitamin E, které hydratují pokožku rukou. Ideální pro použití na cestách. Dezinfikuje bez použití vody. 

Kde VIROSTOP koupíte?

V internetových i kamenných lékárnách.

Kolik stojí VIROSTOP?

  • VIROSTOP ústní sprej 30 ml od 162 Kč
  • VIROSTOP nosní sprej 20 ml od 155 Kč
  • VIROSTOP 50 pastilek od 269 Kč
  • VIROSTOP dezinfekční sprej 100 ml od 61 Kč
  • VIROSTOP dezinfekční gel 200 ml od 73 Kč

Všechny přípravky VIROSTOP jsou vyrobeny podle receptury švýcarské farmaceutické firmy Herb-pharma.