Müsli tyčinky – zdroj vlákniny

„Spotřeba ovoce je v České republice neuspokojivá,“ říká odbornice na zdravou výživu, Prof. RNDr. Katarína Horáková, DrSc. Přitom ovoce obsahuje látky důležité pro zdravý vývoj a fungování organizmu. Jsou to například organické kyseliny, vláknina, ovocné sacharidy, vitaminy, minerály, antioxidanty a enzymy. Díky vláknině, pektinu a organickým kyselinám dokáže regulovat činnost trávicího ústrojí. Doporučuje se konzumovat minimálně jednu porci ovoce denně. A jak si na ní pochutnat praktičtěji, než ve formě malé müsli tyčinky, kterou můžete mít vždy u sebe.

 

Cenná vláknina

Müsli tyčinky Fit jsou v obchodech více než dvacet let. Pod touto značkou se zrodila první müsli tyčinka v Česku. Je vyrobena z přírodních surovin – ovesných a pšeničných vloček, extrudované kukuřice a rýže, slunečnicových semínek, sóji, kokosu nebo oříšků. Významnou složkou je sušené ovoce (až 51 %) a především jablka pěstovaná v podhůří Jeseníků. Tyčinka Fit má vysoké procento hrubé vlákniny. Vláknina navozuje pocit sytosti, zajišťuje bezproblémové vylučování, bojuje proti vysokému krevnímu tlaku i zvýšené hladině cholesterolu a působí jako prevence proti rakovině tlustého střeva.

fit1

Zdravá svačinka

Tyčinka Fit vyráběná ryze českou firmou ÚSOVSKO FOOD si neklade za cíl nahradit hlavní jídlo. Může však být vhodným doplňkem vyvážené stravy, ať už jako součást svačiny nebo jako rychlý přísun energie pro sportovce. Značka Fit müsli zahrnuje 24 typů tyčinek s různým ovocem. Tým odborníků firmy sleduje aktuální výživové trendy a vyvíjí nové varianty. Jednou z nich Fit Fruitík– pochoutka pro děti s vysokým obsahem vlákniny, vitaminy i minerály. Má vysoký podíl ovocné složky a není ochuzena ani o cereální složku. Díky speciální technologii však děti v tyčinkách nenajdou jednotlivé kousky obilí či ovoce, které by jim mohly překážet. Zůstává jen lahodná chuť, skrytá mezi dvěma lehkými, na jazyku se rozplývajícími oplatkami. Více informací najdete na www.fit.eu.

fit2