26.6.2022
Neděle
Svátek slaví
Adriana
26.6.2022
Neděle
Svátek slaví
Adriana

Velkeucho.cz » Zdravý životní styl » Ginko biloba pomáhá v prevenci i léčbě mnoha civilizačních chorob

Ginko biloba pomáhá v prevenci i léčbě mnoha civilizačních chorob

Foto: Pavlína Váchalová
Co nám může dát strom starý 200 miliónů let? Je toho opravdu hodně. Tahle všestranná bylinka například pomůže zdokonalit paměť, zpomalit proces stárnutí nebo zmírnit ušní šelesty.

Může pomoci řešit poměrně velkou škálu našich zdravotních problémů a také mnohým předejít. Pokud tedy uvěříte vědcům, kteří provedli stovky výzkumů a jeho prospěšnost obhajují. O jaký strom jde? Je to JINAN DVOULALOČNÝ, který možná budete znát spíše pod latinským názvem GINKO BILOBA. O tomto stromu se říká, že je starší než lidstvo samo. Ginko biloba je tu už 200 milionů let a v literatuře se uvádí, že je považovaný za nejstarší existující druh stromu. Bývalo ho na naší planetě 15 druhů, ale dnešní ginko je jediné, které přežilo.

Příznivci versus odpůrci ginka

O ginko se vědci zajímají od poloviny minulého století a byly provedeny stovky výzkumů a další stále probíhají. Odpůrci přírodní medicíny zpochybňují jeho účinky a studiemi se snaží dokázat, že žádné nemá. A naopak vědci, kteří pracují s přírodními prostředky, svými studiemi potvrdili, že extrakt z ginka má mnoho přínosů pro naše zdraví. Svými studiemi prokázali, že ginko je velmi všestranná bylinka, která toho umí spoustu – pomáhá zpomalit proces stárnutí, zdokonalit paměť a krevní oběh. Vědecké a klinické studie rovněž dokazují, že ginko může napomáhat koncentraci, odstranit křeče v nohou, zmírnit ušní šelesty a je velmi prospěšný pro celkovou duševní pohodu každého člověka.

Ginko můžeme brát jako prevenci proti:

  • kardiovaskulárním chorobám
  • mozkové nedostatečnosti
  • problémům s rovnováhou
  • zhoršujícímu se zraku
  • poškození kůže
  • následkům slunečního záření

Co radí někteří lékaři

Někteří lékaři ho doporučují pravidelně užívat jako doplněk stravy všem lidem nad 50 let. Z dlouholetého bádání vědců, kteří do svých výzkumů zařazují bylinky a přírodní produkty, vyplynulo, že užívání ginka dovede zabránit budoucím problémům, které se pojí se stárnutím organismu. A radí ginko užívat jako prevenci dříve, než se problémy spojené se stářím opravdu objeví.

Jak to vidí léčitel Jiří Janča

Jiří Janča, jeden z našich nejvýznamnějších léčitelů, na základě svých dlouholetých zkušeností ginko doporučuje na všechny výše uvedené problémy. Jeho pacientům ginko pomohlo, a pokud věříte přírodním prostředkům a bylinkám, zkuste ho. Jiří Janča i další vědci uvádí, že užívání ginka v doporučeném množství nemá žádné nežádoucí účinky. Aby splnilo to, co od něho očekáváte, měli byste ho ale užívat dlouhodobě a v dostatečných dávkách.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
kalorie a cholesterol

Kalorie a cholesterol. Víte, kolik obsahují jednotlivé potraviny?

Kalorie a cholesterol. Abyste si uměli sestavit vyvážený jídelníček, měli byste mít přehled nejen o tom, kolik kalorií daná potravina obsahuje, ale také kolik obsahuje cholesterolu. Je to důležité zvláště pokud vám lékař naměřil zvýšenou hladinu tzv. špatného cholesterolu. Pak už jde všechna legrace stranou, protože může jít i o život.

zdravý jídelníček

Co musíte vědět, abyste si uměli sestavit zdravý jídelníček

Zdravý jídelníček. Víte, kolik kalorií má 1 g tuku, cukru nebo bílkovin? Co je dobré do zdravého jídelníčku zařadit a čemu se vyhnout? Jak sestavit jídelníček, když chcete něco zhubnout? Nejjistější cestou, jak se v tom všem vyznat a oddělit „zrno od plev“, je mít aspoň základní vědomosti o výživě a vědět, co a v jakém množství jednotlivé potraviny a jídla obsahují. Pokud to budete znát, pak si budete umět sestavit správný jídelníček a vypočítat kalorické hodnoty. Pojďme se se na to podívat.

potraviny

Potraviny. Co je mýtus, lež a co je pravda. Jak se v tom vyznat

Jako každá vědní disciplína, tak i věda o výživě se neustále vyvíjí a o potravinách, které tvoří náš jídelníček, jsou stále objevovány další poznatky. Díky tomu se pak může nějaká potravina právě teď jevit jako úžasná pro naše zdraví a za pár let je tomu u té samé úplně naopak.

rebarbora

Reveň nebo také rebarbora. Zdravá zelenina, ze které uděláte spoustu dobrot

Rebarbora je vynikající a velmi zdraví prospěšná zelenina, abyste toho ale dokázali využít, musíte s ní umět správně zacházet. Většinou ji buď milujeme nebo nenávidíme. Pokud ji někdo nemá rád, bude to nejspíš tím, že ještě neobjevil všechny její chutě. Vyzkoušejte některý z našich receptů a pak se teprve rozhodněte, do které skupiny budete patřit.