Zažijte fascinující cestu do starého Egypta

Pro všechny milovníky dějin starého Egypta a nevšedních zážitků je připravena unikátní výstava s názvem Tutanchamon RealExperience, která kombinuje moderní multimediální technologie s originálními dobovými předměty. V Historické budově Národního muzea v Praze se návštěvníci mohou podrobně seznámit s životem a dobou faraona Tutanchamona prostřednictvím nevšedního zážitku.

 

Návštěvníkům se naskytne jedinečná příležitost poznat příběh jednoho z nejznámějších egyptských faraonů prostřednictvím výstavy, která kombinuje originální artefakty s nejnovějšími multimediálními technologiemi. Prožitková část výstavy je postavena na velice komplexním multimediálním systému vyvinutém s použitím těch nejnovějších technologií, který umožní příchozím sledovat posmrtný život faraona a jeho poddaných. Vědecká přesnost této fascinující podívané je zajištěna renomovanými, světově proslulými egyptology, kteří se na projektu podíleli. Odbornými garanty výstavy jsou Prof. Dr. Miroslav Bárta, ředitel Českého egyptologického ústavu FF UK a PhDr. Pavel Onderka z Národního muzea.

Prostřednictvím neobyčejných obrazů si návštěvník projde charakteristické rysy egyptské civilizace od Théb až po Údolí králů. Temná, matně osvětlená chodba pak vede do míst, kde na příchozí čeká zážitek cesty faraona věčností. Ta bude velkolepým završením celé výstavy, kde návštěvník zapojí své smysly díky animacím vytvořených s pomocí obrazů nejdůležitějších hrobek panovníků.

Ve výstavě Tutanchamon RealExperience uvidíte také výběr originálních předmětů, jejichž prostřednictvím se seznámíte s tím, jaké představy měli staří Egypťané o posmrtném životě. Většina těchto vzácných artefaktů, které nejsou veřejnosti běžně přístupné, pochází ze sbírek Národního muzea – Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur. Kromě toho bude k vidění například i jedinečná socha mladého faraona zapůjčená z Musea August Kestner v Hannoveru Nadací Fritze Behrense.

Více informací o otevírací době a vstupném naleznete na stránkách www.nm.cz.

 Výstava potrvá do 31. ledna 2020.