VYROBTE si podle našich receptů luxusní tekutá mýdla na ruce i obličej. Je to snadné a bude to stát pár korun!

Vyrábíme sami snadno a levně. Mýdla.

RECEPTY na tekuté pěnové mýdlo se svěží vůní citrusů a čisticí pleťové mýdlo se santalovým dřevem. Vyrobit si tato 2 parádní tekutá mýdla je opravdu jednoduché a levné. Za pár korun si tak uděláte krásně voňavá 100% přírodní mýdla, ve kterých nebude žádná chemie.

NA RUCE: Tekuté pěnové mýdlo se svěží vůní citrusů

Předpis je na 1 dávkovač o objemu 500 ml. Jako základ použijte destilovanou vodu. Pokud mýdlo spotřebujete do 2 týdnů, stačí obyčejná převařená voda z kohoutku. S destilovanou vodou vám vydrží asi půl roku.

Budete potřebovat:

  • 500 ml destilované vody
  • 2 polévkové lžíce tekutého kastilského mýdla
  • 20 – 25 kapek citrónového esenciálního oleje

Mýdlo připravujete přímo v dávkovači velmi jednoduchým způsobem. Napřed do něho dáte esenciální olej. Množství si vyzkoušejte a dejte ho tolik, kolik vám bude vyhovovat. Pokud by se vám zdálo mýdlo příliš řídké, přisypejte trochu kuchyňské soli.

TIP 1: Základem pěnového tekutého mýdla jsou jen 2 složky – destilovaná voda (případně převařená z kohoutku) a esenciální olej. Použijte vůni, kterou máte rádi nebo je střídejte a mýdlo bude pokaždé jiné. Příjemná je vůně máty, levandule, pomeranče. Pokud nechcete mít mýdlo voňavé, esenciální olej nepřidávejte. 

TIP 2: Máte-li suché ruce, připravte si mýdlo s hydratačními účinky. K uvedeným přísadám stačí přidat 1-2 kávové lžičky oleje s vitamínem E.

NA OBLIČEJ: Luxusní čisticí pleťové mýdlo se santalovým dřevem

Santalové dřevo má antidepresivní a antiseptické účinky a pomáhá regenerovat pokožku. Dobře ji vyživuje a hydratuje, tedy pro lidi ve středním věku je ideální složkou pleťového mýdla.

Budete potřebovat:

  • 3 polévkové lžíce vařící vody
  • 2 čajové lžičky kuchyňské soli
  • 4 polévkové lžíce tekutého kastilského mýdla
  • 10 kapek esenciálního oleje santalové dřevo

1/ Do skleněné odměrky nalijte vařící vodu, přisypejte sůl a důkladně promíchejte.

2/ Připravte si asi 100 ml (nejlépe tmavou) lahvičku s víčkem, do které nalijte kastilské mýdlo a esenciální olej a pomocí trychtýře přilijte vodu se solí.

3/ Zavíčkujte, dobře protřepejte, aby se vše spojilo a mýdlo zhoustlo. 

4/ Uložte do lednice a spotřebujte do 2 týdnů.

Před použitím vždy lahvičku protřepejte. Na vlhkou pleť naneste množství o velikosti hrášku, vmasírujte do obličeje (oblast okolí očí vynechejte) a poté opláchněte teplou vodou. Používejte ráno i večer.

Co je kastilské mýdlo?

Je to mýdlo rostlinné, krásně jemné a používá se v kosmetice jako základ tekutého mýdla.Tekuté kastilské mýdlo koupíte v obchodech s bio produkty nebo v e-shopech. 1 litr pořídíte za cca 220 Kč. 

Co jsou esenciální oleje?

Jsou to přírodní oleje z rostlin. Jsou vysoce koncentrované a krásně voní. Vybírejte jen kvalitní čisté oleje v potravinářské kvalitě. Prodávají se v hnědých nebo modrých skleněných lahvičkách. Nejoblíbenější jsou citrónové a tea tree (čajovníkové). Citrón díky své vůni a čajovníkový zase proto, že má silné dezinfekční účinky. Esenciální oleje koupíte je v kamenných i internetových prodejnách. 10 ml lahvičku pořídíte v ceně od cca 57 Kč.

Ilustrační foto: Pixabay