Víte která kniha se dědí z generace na generaci a měl by ji mít každý doma ve své knihovně?

TIP NA KNIHU: TRADIČNÍ ČESKÝ ROK. I když se dnes vlastenectví zrovna moc neuznává, pořád jsme Češi a měli bychom znát svoji historii a zvyky našich předků. A vyprávět o nich našim dětem a vnukům. Jenže, kdo z nás si troufne říct, že toho o českých tradicích a svátcích ví tolik, že se nepotřebuje dovědět nic dalšího! Asi vás moc nebude

Dalo by se bez nadsázky říct, že knížka TRADIČNÍ ČESKÝ ROK s ilustracemi JOSEFA LADY je národním klenotem a neměla by chybět v žádné domácí knihovně. Je to kniha, která se bude dědit z generace na generaci. Pokud budete chtít vyprávět svým dětem nebo vnoučatům o tom, jak žili Češi v dobách dávno minulých, jaké svátky slavili, jaké zvyky se k nim vázaly, z čeho se radovali a čeho se báli, pak vše najdete v této knížce.

Je rozdělená do kapitol podle ročních období. Přibližuje nejznámější svátky, zvyky a obyčeje, lidová říkadly, pořekadla, písničky, pranostiky, vánoční a velikonoční koledy. Také spoustu zajímavostí o našich symbolech, pověrách i oblíbených dětských hrách, které už upadly v zapomnění.

Knížka je určená úplně všem, není nijak věkově ohraničená a každý v ní objeví něco, co určitě neznal. Může být také krásným a hodnotným dárkem pro někoho, na kom vám záleží.

Vydalo nakladatelství Grada Publishing pod značkou Bambook. Koupit se dá v kamenných knihkupectvích a na eshopech za cenu od 399 Kč. Nebo TADY a můžete si ji také prolistovat.

Velké ucho doporučuje!