TIP na super zimní dovolenou. Víte, co je to „Roter Hahn“ v překladu „červený kohout“?

ubytování na farmách v jižním tyrolsku.

Máte rádi sluncem zalité hory, malebná romantická údolí, vynikající domácí kuchyni a aktivní pohodovou dovolenou? Pak vás oblast Jižního Tyrolska určitě v ničem nezklame. Vyberte si ubytování v některé z farem, které se pyšní značkou kvality Roter Hahn.

 

Značku kvality Roter Hahn (Červený kohout) uvedl na trh Zemědělský svaz Jižního Tyrolska v roce 1999. Označuje farmy nabízející turistům dovolenou v malebném prostředí Jižního Tyrolska, slunného regionu italských Alp.

V nabídce má více než 1600 farem specializovaných na chov dobytka, pěstování vína a ovoce. Hosté zde najdou celoročně rekreační ubytování v podobě samostatných pokojů s útulnou osobní atmosférou, domácí gastronomii a nespočet příležitostí pro aktivní dovolenou a wellness. Kromě možnosti zblízka se seznámit se životem na zemědělském statku a ochutnat vynikající domácí speciality –  čerstvé mléko, sýry, džusy, chléb a mnoho dalších pochoutek – jsou farmy skvělým výchozím bodem pro poznávání okolí a nabízejí nespočet možností trávení volného času.

Návštěvníci si mohou vybrat od turistiky přes silniční i horskou cyklistiku až po sjezdové a běžecké lyžování a další outdoorové sporty. Ubytování pak zajišťují přímo rodiny farmářů, které nejlépe vědí, jak svým hostům připravit domáckou atmosféru a splnit jim jejich přání.

Malebná krajina pod štíty hor, to je Jižní Tyrolsko.
Malebná krajina pod štíty hor, to je Jižní Tyrolsko.

Kromě ubytování na farmách sdružení Roter Hahn také provoz rodinných restaurací umístěných přímo na statcích, udržuje tradici řemesel a provozuje také prodejny místních potravinářských specialit.

Další informace o Roter Hahn najdete na stránkách ROTERHAHN a jsou i v češtině.

Co přesně můžete na farmách zažít, najdete v našem dalším článku:

V Jižní Tyrolsku si užijete úžasnou zimní dovolenou s lyžemi i bez nich.

Foto: Roter Hahn