Virtuálně do Národního technického muzea. Projděte si expozice doma z obýváku.

Unikátní projekt. Národní technické muzeum je stále zavřené, ale podívat se do něho přesto můžete díky nové moderní virtuální prohlídce. Prohlédnete si tak Dopravní halu s cennými exponáty z české dopravní historie a expozici Hornictví s unikátní maketou Rudného a uhelného dolu. Všemi expozicemi muzea vás provede David Vávra ve filmu „Dům zasvěcený snům“. Výstavou „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte“ díky mobilní aplikaci její autor Arnošt Nezmeškal.

Dopravní halu uvidíte od přízemí po strop, tedy od automobilů a lokomotiv a hasičských stříkaček přes motocykly a sbírku lodní dopravy až po ojedinělou sbírku historických kol a letadel. Prohlídnout si můžete halu jako celek, ale i podrobně mnoho vybraných exponátů.

Expozice Rudný a uhelný důl s délkou 400 metrů umožňuje zažít reálné prostředí dolů a její návštěva je nevšedním zážitkem.

Na internetových stránkách NTM najdete film Davida Vávry a Radovana Lipuse „Dům zasvěcený snům“, který zábavným a originálním způsobem provede diváky všemi expozicemi zrekonstruovaného muzea i jeho poutavou historií a končí slovy: „Tímto filmem, chtěli jsme vám říci, že Národní technické muzeum je skutečnou pokladnicí vzácných a jedinečných exponátů, byť jsou mnohé oděny jen v zdánlivě prozaickém účelně průmyslovém šatu, jejich hodnota vyrovná se diamantům, platině či zlatu.

Úspěšnou výstavu „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte“ doplňuje mobilní aplikace, kterou si můžete otevřít doma v mobilu nebo tabletu a v krátkých komentářích se dozvědět mnoho zajímavého k vybraným 25 motocyklům.

Do muzea se dostanete TUDY.