Vánoce. Tipy na tvoření adventních kalendářů.

INSPIRACE na výrobu adventního kalendáře.

Připravili jsme pro vás seriál na téma „Vánoční tvorba“. Porozhlédli jsme se po světě a vybrali zajímavé a originální vánoční nápady na to, co si můžete snadno udělat doma sami. I psychologové doporučují věnovat se v tomto náročném čase kreativnímu tvoření. Přináší do života radost a výsledkem vašeho snažení bude vždy něco originálního.

První díl našeho seriálu je věnovaný tvorbě adventního kalendáře. Ten musí mít 24 částí, tedy dnů, které zbývají do Štědrého dne. Ve svém původním poslání měl připomínat lidem blížící se svátky a učit děti i dospělé trpělivosti v čekání na ně. První dárek rozbalíme ve středu 1. prosince 2021.

Víte, kdy spatřil světlo světa první ručně vyrobený adventní kalendář?

Prý to bylo roku 1851. Známější je ale ten, který vytvořil roku 1908 jistý Gerhard Lang z Mnichova a pojmenoval ho „V zemi Ježíškově“. Nebyl ale takový, jak ho známe dnes, okénka se ještě neotevírala, ale vystřihovala. Brzy poté ale začalo mnichovské nakladatelství vydávat adventní kalendáře s otevíracími okénky. Na těch byly liturgické výjevy, které připomínaly církevní svátky. V okýnkách byste nenašli sladkosti ani jiné drobné dárky, ale citace a verše z bible.  

Adventní kalendáře jsou pěknou předvánoční dekorací a nemusí být jen pro radost dětí. I my dospělí máme přece rádi překvapení! Pánové v nich můžou najít třeba malou sklenku alkoholu, dámy zase něco sladkého. Dá se do nich vložit i nějaký dobrý pytlík s čajem nebo perníčky.

Inspirace je z Pinterestu.

Mohl by se vám také líbit tento článek:

SPOUSTA INSPIRACE, nápadů a tipů na zdobení vánočních perníčků i jiného cukroví.