Vánoce s knížetem Adolfem Josefem

Třeboňský zámek zve návštěvníky na unikátní akci – vánoční kostýmové prohlídky. Setkáte se s knížetem Adolfem Josefem ze Schwarzenbergu, členy jeho rodiny i služebnictvem.

 

Začátkem října 2014 uplynulo 100 let od smrti Adolfa Josefa ze Schwarzenbergu. S jeho osobou se mohli návštěvníci detailněji seznámit na zámku v Třeboni, kde byla instalována výstava věnovaná tomuto šlechtici.

Adolf a Ida
Adolf a Ida

 

Právě na tuto výstavu volně navazují vánoční kostýmované prohlídky Vánoce na zámku s knížetem Adolfem Josefem“, které budou probíhat od 27. do 30. prosince 2014 od 14 do 19 hodin a přiblíží divákovi významnou osobnost knížete Adolfa Josefa ze Schwarzenbergu. Ve vánočně nazdobených zámeckých interiérech se návštěvníci zámku setkají se samotným knížetem, jeho rodinnými příslušníky i služebnictvem.

Adolf Josef
Adolf Josef

Prohlídky je nutné si rezervovat na telefonním čísle 384 72 11 93 nebo na emailové adrese zamek.trebon@seznam.cz.

 

Zima 2010 - průčelí s věží

Třeboňský zámek byl oblíbeným sídlem Schwarzenbergů právě v době oslav vánočních svátků, které tu měly tradici až do počátku 20. století.

O tom, jak to na zámku vypadalo v čase vánočním, nám zanechal několik zpráv vychovatel dětí knížete Adolfa Josefa Dr. Hubert Havránek, který si v letech 1912 – 1915 přivydělával, coby student práv, jako vychovatel.

Popisuje i vánoční ceremoniál, který zde na zámku probíhal včetně tzv. vánočního divadla, což bylo kácení vánočního stromu. Na stromku visely drobné dárky pro služebnictvo.

Kácení vánočního stromu dělal kníže Adolf Josef s kněžnou Idou i na zámku Kratochvíle s tím rozdílem, že zde byly sladkosti pro osiřelé chlapce schwarzenberských zaměstnanců.

 Další informace najdete na: 

www.zamek-trebon.eu