Umíte zvládnout každou nepříjemnou situaci a ustát se ctí všechny konflikty?

TIP NA KNÍŽKU. Ať hodí kamenem ten, kdo se nikdy nedostal s někým do konfliktu nebo nemusel zvládnout nějakou nepříjemnou situaci. Nehodí určitě nikdo, protože takový člověk prostě neexistuje. Do těchto neradostných situací se dostáváme prakticky neustále – doma, v práci, v širší rodině i mezi přáteli. Jak si zachovat klidnou mysl? Chce to vědět, jak na to.

Dostala se nám do ruky knížka Melánie Greenberg „Jak lépe zvládat nepříjemné situace a konflikty“, která nabízí řešení. Autorka vás v ní naučí techniky, jak zklidnit mysl a změnit naučenou reakci na stres. V knize najdete nejen praktické informace a odkazy na vědecké studie, ale také jednoduchá cvičení. Dalo by se říct, že je jakýmsi manuálem, jak nalézt v sobě klid a mír a rozčilovat se co nejméně. Protože, jak praví jeden ze známých citátů: Rozčilovat se znamená ničit si zdraví kvůli hlouposti druhých. Lehce se to říká, ale naučit se tuto techniku nebývá zrovna snadné. A právě o tom, jak se to bezbolestně naučit, je tato knížka.

Kdo je autorkou knihy?

Melánie Greenberg je americká psycholožka, která má za sebou dlouhou praxi a je odbornicí na zvládání stresu, zdraví a vztahů pomocí vědecky prokázaných technik z oboru neurovědy a kognitivně behaviorální terapie. Je zároveň profesorkou na univerzitě, přednáší na seminářích doma i ve světě, vystupuje v televizních i rozhlasových pořadech a píše odborné články do médií. 

Vydalo nakladatelství Grada Publishing. Koupit se dá v kamenných knihkupectvích a na eshopech za cenu okolo 299 Kč.

Velké ucho doporučuje!