Tři napínavé knížky nejen pro muže

NAPÍNAVÉ čtení. Tentokrát hlavně pro muže, kteří milují detektivky a napětí, ale věříme, že se budou líbit i ženám. Ze spousty knih, které najdete v knihkupectvích, tu máme 3 tipy, které jsou sázkou na jistotu.

 

Oko za oko (Laura Griffinová) 

OB_Oko_za_oko.inddTato detektivka americké autorky je označována za jednu z nejlepších knih roku 2018. Letos ji v překladu vydalo nakladatelství Metafora. Hlavní hrdinkou je obhájkyně Brynn Holloranová, mladá respektovaná právnička, která před časem dostala za mříže zákeřného sériového vraha, jenž ale právě uprchl z vězení a chystá se Brynn najít a pomstít se jí. Den ze dne se tak mladá právnička ocitá ve smrtelném nebezpečí a musí ji chránit soukromá ochranka, takže ji na každém kroku doprovází tým bodyguardů. S tím se ale sebevědomá Brynn nehodlá smířit, i za cenu velkého rizika. Ovšem do té doby, než si uvědomí, že zákeřný vrah k ní dokáže proniknout zatraceně blízko… Román přečtete jedním dechem a budete mít problém se od něho odtrhnout.

Vydalo nakladatelství Metafora, Grada Publishing 2019. Koupíte ji od 322 do 379 Kč.

OB_Ta_lepsi_z_nas.inddTa lepší z nás (Alafair Burke) 

Napínavý thriller americké profesorky trestního práva a bývalé státní zástupkyně je taktéž označovaný za jeden z nejlepších současných knih tohoto žánru. Příběh o složitých vztazích dvou sester Chloe a Nicky v sobě ukrývá řadu překvapivých a nečekaných zvratů. Dvě sestry, jeden muž, jeden syn, vražda a pravda ukrytá v rodinných tajemstvích pohřbených v dávné minulosti. Když se najde manžel obou sester zavražděný ve svém víkendovém domě, policie označí za hlavního podezřelého z vraždy jeho syna Ethana, který je vlastním synem Nicky a adoptivním synem její sestry Chloe. Sestry musí zapomenout na křivdy, nedůvěru a zášť, spojit se a společně hledat vraha svého manžela, pro jednu z nich toho minulého a pro druhou toho současného. Dokáží to?

Vydalo nakladatelství Metafora, Grada Publishing 2019. Koupíte ji od 332 do 399 Kč.

Smrt jako umění (Laurence Anholt) 

Metafora_Smrt-jako-umeni-Laurence-Anholt_v001-Prebal.inddBritský autor více než 200 úspěšných knih zavede čtenáře do komunity bohémů, kde vládne nejen zášť a žárlivost, ale skrývá se tu také velmi důmyslný, chytrý a zdánlivě nepolapitelný vrah. Slavná umělkyně je na vernisáži své vlastní výstavy nalezena mrtvá v nádrži formaldehydu. Vyšetřování se ujímá nesourodá dvojice detektivů – pragmatická Shanti Joyceová a mysticky založený Vincent Cain, kterého všichni považují za podivína. Podaří se jim vraha dopadnout? Tato knížka je první ze série s názvem Policajtka a mystik.

Vydalo nakladatelství Metafora, Grada Publishing 2019. Koupíte ji od 296 do 329 Kč.