TIP: La Buchta – Cesta z jednoho těsta

Moderní designová kuchařka s více než 80 recepty. Trio autorů – Petra Frýdlová, Venny Hladik, Johana Pošová – společně s Jitkou Rákosníkovou, známou překladatelkou a spisovatelkou kulinárních knih, stojí za kuchařskou knihou La Buchta

 

La Buchta_lowPublikace s podtitulem Cesta z jednoho těsta ukáže všem, že pouze jediné těsto, které umíchá i malé dítě, může za pomoci pár obměn a triků posloužit jako základ pro nespočet senzačních dezertů. Svůj nápad s hravostí sobě vlastní autorská trojice s uměleckým názvem La Buchta shrnula pod stejnojmenný název knihy. V rozsáhlé encyklopedické části popisuje Jitka Rákosníková podstatu a kvalitu základních surovin, které doplňuje o nevšední rady k pečení.

V knize naleznete více než 80 receptů, včetně několika variací krémů, polev a náplní. Kapitoly Dorty, koláče a buchty, malé dezerty a bábovky doplňuje kapitola La Buchta naslano, kde autoři přidávají několik slaných variací.

Pod konceptem La Buchta se skrývá tým lidí z oboru gastronomie, žurnalistiky a designu. Předními autory je však trio ve složení Petra Frýdlová, Venny Hladik a Johana Pošová. Tato trojice se někde při cestách za svými profesionálními cíli setkala a vytvořila spousty práce pro časopisy a knihy různých koutů světa. Při těch setkáních zjistila, že je práce i vzájemná společnost baví víc, než káže jen závazek splnit úkol, a založili tolik zmiňované uskupení La Buchta. Publikace Cesta z jednoho těsta celý projekt otevírá, na ni navazuje blog o jídle, který naleznete na www.labuchta.cz. Nabídne čtenářům pravidelné rozhovory, články o jídle, kvalitě a vzniku potravin.

Autoři: 

Petra Frýdlová pracuje řadu let jako food stylistka pro reklamní agentury, televizi, časopisy
a knihy z celé Evropy.

Venny Hladik vystudoval design. Věnuje se produktovému a grafickému designu a umění.

Johana Pošová vystudovala uměleckou fotografii. Její umění vystavují galerie po celé Evropě.

 

Formát:  172 x 240 mm, pevná vazba, rozsáhlá teoretická a receptová část, MOC 499 Kč

Vydalo nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz