Sezóna letních výletů a dovolených je zahájena. Máme pro vás první super pohodový tip!

TIP NA VÝLET. Také už máte chuť vyrazit za kulturou, na nějaký hrad nebo zámek? Začíná sezóna výletů a poznání, snad nám to letos covid aspoň trochu dovolí. Co takhle nostalgická jízda motoráčkem „Hurvínek“ nebo vlakem taženým parní lokomotivou „Šlechtičnou“? Na trať z Břeclavi do Lednice a zpět vyrážejí v sobotu 1. května 2021 a jezdit budou až do září.

Vláčky vyrážejí na trať o sobotách, nedělích a svátcích. V rámci Lednického parního léta pojede v sobotu 22. května a 11. září 2021 místo motoráčku parní lokomotiva „Šlechtična“, která potáhne historické vozy „Rybáky“ a historický restaurační vůz.

Když už budete v Lednici, určitě si projděte celý zámecký areál se zahradou. Je to nejrozsáhlejší parkově upravená krajina na světě, která je zapsána na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Lednický zámek je pak v Evropě jedním z nejkrásnějších komplexů anglické novogotiky.

Dále tady můžete navštívit lednické muzeum „Lednice dávná – Jak se žilo za Tatíčka Masaryka“ s výstavou věnovanou období první republiky nebo Muzeum hraček Lednice, kde uvidíte třeba puzzle z roku 1790! 

Informace o vlacích i aktuálním opatření s ohledem na vývoj epidemiologické situace pak najdete TADY.