Romantické Velikonoce v italských Benátkách

Benátky, jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších měst na světe.

Benátky určitě patří mezi nejkrásnější místa v Evropě. Návštěva města na laguně plného mostů, vznosných paláců, gondol, hudebníků a malých kavárniček je nezapomenutelná. Vydejte se sem o Velikonocích a užijte si sváteční atmosféru této perly Itálie.

 

Jedna z nejnavštěvovanějších oblastí Itálie, která je navíc i památkou UNESCO, má mnoho co nabídnout. Atmosféra města je jedinečná a malebné uličky plné starých domů a paláců přímo lákají k romantickým procházkám ve dvou. Ideální příležitostí k návštěvě Benátek jsou právě velikonoční svátky. Je tu připravena spousta programů spojených s tímto křesťanským svátkem a také počasí je v tuto dobu na prohlídku města přímo ideální.

Po celých Benátkách se bude konat řada náboženských průvodů a scének s křesťanskou tematikou, na své si ale přijdou třeba i milovníci jídla. Na jídelních lístcích benátských restaurací najdete o Velikonocích pokrmy z jehněčího masa, v pekárnách bude zase hlavním hitem tradiční Colomba di Pasqua. Jedná se o obdobu českého mazance, která se ale peče ve tvaru holubice.

Náměstí sv. Marka.  Itálie, Benátky.
Náměstí sv. Marka.
Itálie, Benátky.

A kam se zajít v Benátkách podívat?

Benátky jsou proslulé množstvím vznosných paláců, které ve městě na laguně stojí. Jedním z nejobdivovanějších je palác Ca´D´Oro neboli Zlatý dům. Palác u kanálu Canal Grande byl postaven v patnáctém století a za svůj název vděčí převážně zlatému obložení, které kdysi zdobilo jeho fasádu. Uvnitř se nachází Galleria Franchetti, která nabízí úžasnou směsici středověkého malířství a sochařství. Galerie není nijak velká, díla, která jsou v ní vystavena, však vynikají svojí kvalitou.

U „velkého kanálu“ se nachází i další z turistických lákadel – renesanční most Ponte di Rialto. Jedná se o jeden z nejznámějších benátských mostů a je z něj úžasný výhled. Zajímavostí Ponte di Rialto je, že se nejedná pouze o most, ale nachází se na něm i řada malých krámků.

Pokud se vydáte do Benátek, určitě nevynechejte Náměstí sv. Marka. Svezte se sem lodí po kanálu Grande a nechejte se okouzlit pohledem na rozlehlé náměstí plné známých památek, ale také útulných kaváren, restaurací a obchodů. Udělejte si čas na prohlídku slavné Baziliky sv. Marka a Dóžecího paláce a pak si dopřejte jarní nicnedělání při šálku pravého italského esspresa a lahodném tiramisu.

Benátky, jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších měst na světe.
Benátky, jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších měst na světe.

Velké ucho doporučuje:

Láká vás návštěva Benátek? Vydejte se do města na laguně luxusními autobusy Student Agency ve stylu FUN & RELAX. Díky bohatým možnostem palubní zábavy vám cesta uteče neskutečně rychle – během jízdy můžete sledovat filmy a seriály, číst elektronické knihy nebo poslouchat hudbu. O prodlouženém velikonočním víkendu vás cesta z Prahy do Benátek a zpět do Česka vyjde na 2 500 korun.

Hotel si můžete rezervovat přes portál www.booking.com.