Reisten představuje mladá vína Kabinett

Prestižní moravské vinařství Reisten reaguje na trend českých konzumentů a zvyšující se oblibu mladých, příjemně svěžích a šťavnatých vín. Přesně v tomto duchu připravilo svou novou řadu Kabinett. Vína z řady Kabinett jsou ovocnější a šťavnatější, jejich styl podporuje harmonie kyselin a zbytkového cukru, čímž se zvyšuje lahodnost a „pitelnost“vína určeného pro celovečerní konzumaci.

Mladická svěžest

“Impulzem k vytvoření této řady vín byly informace od našich zákazníků, kterým v sortimentu vinařství Reisten chyběl typ nenáročného, mladicky svěžího vína v nižší cenové hladině, které se hodí pro běžné pití a je možné ho v gastronomii rozlévat na skleničku,”vysvětluje vznik řady Kabinett obchodní manažer Vinařství Reisten Václav Šmach. V řadě Kabinett je sedm bílých, jedno růžové a jedno červené víno. Z bílých odrůd je to Pinot blanc, Pinot gris, Riesling, Sauvignon, Chardonnay a Ryzlink vlašský, které doplňuje růžový Pinot noir a za červená vína oblíbená Frankovka.

kabinett2

Šťavňatá chuť

„Obsah cukru se v těchto vínech pohybuje mezi 4 a 9 gramy zbytkového cukru a to v závislosti na kyselince tak, aby vína působila svěže a šťavnatě,“popisuje charakter vín Václav Šmach. Cena těchto vín je velmi příjemná- 150 korun. Vína jsou určena pro segment gastronomie, ale běžný zákazník si je může koupit v partnerských e-shopech a ve vinotékách na území České republiky.

kabinett1

Šroubovací uzávěr

Revoluční novinkou řady Kabinett je využití moderních, šroubovacích uzávěrů, které jsou ideální pro mladá vína, u nichž se nepředpokládá delší archivace. Šroubovací uzávěry ocení i konzumenti, neboť vína lze velmi jednoduše otvírat i zpětně zavírat. Naopak vína z vyšších řad Vinařství Reisten, tedy vína Classic a Maidenburg, potřebují na lahvi trochu vyzrát, a proto budou i nadále používat tradiční korek. Více informacínajdete na www.reisten.cz