Proti rýmě a nachlazení pomůže eukalypt

Původním domovem Eukalyptu (nebo-li blahovičníku) je Austrálie. Dnes ho najdeme v tropických a teplých oblastech světa, v Evropě především u břehů Středozemního moře, v Portugalsku a na ostrově Madeira. Je známo více než 700 druhů.

 

Listy obsahují silice eukalyptolu, které působí blahodárně při léčbě problémů s dýcháním. Z eukalyptu se vyrábí léky a bylinné přípravky, které se používají k léčbě zánětu průdušek, kašle, nachlazení nebo zánětu nosních dutin. Úlevu nemocnému přinášejí i eukalyptové přípravky proti rýmě. Některé druhy eukalyptu působí jako repelent proti hmyzu a především dotěrným komárům.

V zimě téměř nikoho nemine rýma či nachlazení a eukalypt vám pomůže zmírnit nepříjemné pocity a uvolnit ucpaný nos. Vyzkoušejte přírodní přípravky s eukalyptem, které vyrábí česká firma Saloos.

 

Bio Karité eukalyptový balzám

Esenciální oleje  eukalyptu, máty a cedru přinášejí úlevu v období nachlazení. Uvolňují dýchací cesty, podporují rozpouštění hlenů a vykašlávání. Eukalyptový balzám můžete používat i při zvýšené únavě a pocitech vyčerpání, při bolestech svalů, při migrénách. O eukalyptové silici je známo, že posiluje imunitní systém a má antivirové a dezinfekční účinky. Vysoký obsah  bio bambuckého másla a rostlinných bio olejů lisovaných za studena jsou zároveň zárukou kvalitní péče o pokožku. Eukalyptový balzám je vhodný i k masážím celého těla.

Orientační cena je 130 Kč.

Bio Karité eukalyptový balzám Saloos.
Bio Karité eukalyptový balzám Saloos.

 

Bio Karité nosní balzám                              

Ideální pomocník při rýmě a nachlazení. Zabraňuje odírání a olupování citlivé pokožky nosu, namáhaná a bolavá místa zvláčňuje a zklidňuje. Vysoký podíl bio bambuckého másla má výrazné regenerační účinky. Urychluje hojení, podporuje obnovu ochranné bariéry kůže. Balzám se svěží vůní máty a eukalyptu zlepšuje prokrvení nosní sliznice a uvolňuje dýchací cesty.

Orientační cena za 19 ml balení je 84 Kč.

Bio Karité nosní balzám Saloos.
Bio Karité nosní balzám Saloos.

 

Natur aroma airspray Eukalypt

Čistě přírodní vůně k rychlému osvěžení prostor, neutralizaci pachů, k dezinfekci, pročištění a zvlhčení vzduchu. Aplikuje se velmi jednoduše, dle potřeby stisknutím rozprašovače do volných prostor – doma, obchodech, kancelářích, čekárnách, apod.  Neobsahuje žádné škodlivé látky, syntetické konzervanty, barviva ani parfemace.

Eukalyptový éterický olej s výraznými antiseptickými účinky uvolňuje dýchací cesty, ulevuje při nachlazení, usnadňuje odkašlávání, preventivně působí při virózách, migrénách, pročišťuje a zvlhčuje vzduch. Vhodný k rychlé dezinfekci prostor, neutralizaci nepříjemných pachů, do přeplněných prostor.

Orientační cena je 120 Kč.

 

Natur aroma airspray Eukalypt Saloos.
Natur aroma airspray Eukalypt Saloos.