Pro hezký úsměv

Řadu ústních vod, zubních past a žvýkaček, které cílí na zdravější zuby, přináší na český trh švédská značka Oralflux. Produktová řada je vyvíjena ve spolupráci s odborníky z univerzity ve švédském Gothenburgu. Tak jako ve Švédsku, i v České republice jsou produkty Oralflux dostupné v lékárnách.

 

 

 

Trend ze Severu

Se zubním kazem má zkušenosti 9 z 10 Čechů. Není divu! Podle aktuálního průzkumu si zuby čistí sice drtivá většina lidí, ústní vodu však používá jen 38 % z nich, přičemž valná část jen kvůli svěžímu dechu. Moderní trend, který přichází ze severských zemí a který je podložen medicínskými studiemi, jednoznačně diktuje, že k předcházení zubnímu kazu pomáhá vedle kvalitní zubní pasty neoddělitelně i ústní voda s odpovídajícím obsahem fluoridů.

 

Máme co dohánět

Češi tento moderní trend zatím nezachytili. Umí spíše chodit k zubaři, než předcházet problémům. Dentální hygienu si většina z nás spojuje pouze se zubařským vyšetřením. „Pokud chcete snížit riziko vzniku zubního kazu, čistění zubů nestačí. Vedle zubní pasty je nezbytná ústní voda s odpovídajícím obsahem fluoridů a xylitolu, jejichž kombinace je účinná v boji se zubním kazem,“ upozorňuje Jan Matějovský ze společnosti Actavis, která Oralflux uvedla na český trh.

 

Zázračný xylitol

Vedle fluoridů pomáhá podle současných výzkumů i látka zvaná xylitol. Je to přírodní sladidlo s antibakteriálním účinkem, které se vyskytuje v míze břízy, v ovoci, zelenině, kukuřičných klasech nebo ovsu. V ústní dutině snižuje schopnost mikroorganizmů vázat se na povrchu zubů, a tím zpomaluje tvorbu zubního povlaku. „Xylitol v dávce 6 až 8 g denně redukuje přírůstek kazu o 40 až 50 %,“ říká profesor Zdeněk Broukal ze Stomatologické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Zubní pasta Oralflux

Češi versus Švédové

Všechny zubní pasty, ústní vody i žvýkačky značky Oralflux obsahují optimální množství fluoridů a xylitolu, a tak účinně pomáhají bojovat proti zubnímu kazu během celého dne. „Máme ambice změnit přístup Čechů k zubní hygieně – stejně jako se to povedlo ve Švédsku, které je v této oblasti na špičce Evropy. Na český trh uvádíme produkty, které tu jednoduše nebyly,“ vysvětluje Tereza Soudná ze společnosti Actavis.

Ústní voda Oralflux

Chytrý dávkovač

Všechny ústní vody mají praktický dávkovač, který přesně odměří optimální dávku. Odšroubovanou lahvičku je třeba držet ve svislé poloze. Lehkým stlačením přední a zadní strany láhve se odměrka začne pomalu plnit ústní vodou. Po naplnění odměrky odteče přebytečná tekutina zpět do láhve a hladina se v dávkovači ustálí přesně na 10 ml.

Více informací na www.oralflux.cz