26.6.2022
Neděle
Svátek slaví
Adriana
26.6.2022
Neděle
Svátek slaví
Adriana

Velkeucho.cz » Příběhy » Zlobivé pohádky a Příběhy paní Vilemíny. Vtipné a poučné knížky pro děti

Zlobivé pohádky a Příběhy paní Vilemíny. Vtipné a poučné knížky pro děti

pohádky
Foto: Pavlína Váchalová
TIPY na 2 úžasné knížky pro všechny holky i kluky od 4 let! „Příběhy paní Vilemíny“ a „Zlobivé pohádky“ jsou moderní pohádky, které se zaručeně budou dětem líbit. Asi nejen jim, my v redakci už nejsme děti a také jsme si obě knížky s chutí přečetli. Pokud hledáte pěknou knížku jako dárek, tak obě můžeme DOPORUČIT. Navíc se díky většímu písmu pohodlně čtou. Jsou vtipné i poučné a s dětmi si pak o nich můžete povídat.

Příběhy paní Vilemíny

Byl jednou jeden úplně obyčejný les, ale on vlastně tak úplně obyčejný nebyl, protože v něm v chaloupce na kopci u lesa žila jedna neobyčejná babička jménem Vilemína. Je to kouzelnice, která pomáhá všem lesním zvířátkům, skřítkům i vílám, kteří v tom lese bydlí. Pro každého má radu a vždycky najde řešení. Co pomáhá, když datla bolí hlava a co je to kouzelná lesní medicína? Pak je tu také pohádka o tom, jak se noční můra stala užitečnou nebo o tom, jak světluškám zhasly zadečky. 

Půvabná knížka, kterou napsala a obrázky nakreslila Eliška Mauleová a my ji můžeme doporučit, dětem se bude určitě líbit. Pohádky nejsou dlouhé a budou se vám krásně číst i díky většímu písmu. 

Příběhy paní Vilemíny

Napsala a nakreslila Eliška Mauleová

Vydalo nakladatelství Grada pod značkou Bambook.

Koupíte ji v kamenných i internetových knihkupectvích za cenu od 216 Kč.

Zlobivé pohádky

Dvacet krátkých vtipných i poučných pohádkových příběhů napsala známá autorka dětských knížek Zuzana Pospíšilová. Vláďa se posmívá, myška je lakomá, žížala Bohdana dělá naschvály, navigace je zlomyslná, hraběnka Eleonora věčně nespokojená… V každé pohádce tu prostě někdo zlobí – lidé, zvířata i věci. A v životě samozřejmě zlobí všechny děti. Přečtěte jim příběhy z téhle knížky a popovídejte si s nimi o tom, že zlobit se nevyplácí vůbec nikomu. 

Moc pěkná knížka, kterou můžete číst třeba před spaním všem dětem od 4 let. Moderní pohádky napsala Zuzana Pospíšilová a skvěle ji ilustroval Drahomír Trsťan. Doporučujeme všem dětem, kteří mají rády vtipné a rošťácké příběhy. Má také větší písmena a bude se vám pěkně číst. 

Zlobivé pohádky

Zuzana Pospíšilová, ilustrace Drahomír Trsťan 

Vydalo nakladatelství Grada pod značkou Bambook.

Koupíte ji v kamenných i internetových knihkupectvích za cenu od 208 Kč.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Svatojánská noc

Svatojánská noc magie a kouzel. Na svatého Jana otevírá se k létu brána

Čarovná svatojánská noc byla oslavou letního slunovratu a slavila se v předvečer svátku sv. Jana Křtitele z 23. na 24. června. Naši předci věřili, že má kouzelnou moc. Právě o tomto čase se podle starých pověstí otvírá země a vydává svoje poklady. Připravte si svatojánský olej, likér nebo polštář podle receptů z časů dávno minulých.