Příběh, který nadchne a mnohé z vás vyděsí

Takto by se dala jednou větou charakterizovat napínavá knížka s názvem „Akta Snowden. Úplný příběh nejhledanějšího muže světa“.

 

 

Kdo je Edward Snowden? Podle někoho je to jeden z největších hrdinů současnosti a podle jiných vlastizrádce a zločinec. Jak to tedy doopravdy je? Na čí straně je pravda?

Na tyto otázky se snaží odpovědět autor knihy Luke Harding, uznávaný světový žurnalista, kterého v roce 2011 vyhostil Kreml ze země, když coby zahraniční korespondent Guardian působil v Moskvě a snažil se objasnit vraždu Alexandra Litviněnka. Harding píše literaturu faktu a je autorem pěti knih, které jsou překládány do mnoha jazyků. Podle jeho knihy Akta Snowden byl v roce 2016 natočený film v režii Olivera Stonea.

_DSC0004_lowCo o knížce Akta Snowden píší známé osobnosti? Určitě by se dala charakterizovat slovy Henry Portera, který o ní řekl: „Bez odvahy jediného muže, který se rozhodl změnit celý svůj život, by se miliony lidí nikdy nedozvěděly o nejutajovanějším zneužívání moci zpravodajskými agenturami. Jde o výborné zpracování největšího příběhu naší doby.“

Je tedy Edward Snowden hrdina nebo naopak zločinec největšího kalibru? Posuďte sami, odpověď najdete v této knize.

Velké ucho doporučuje!

  • Vydalo nakladatelství CPress ve společnosti Albatros Media v roce 2017.
  • Koupíte v internetovém knihkupectví: www.albatrosmedia.cz nebo v kamenných knihkupectvích.
  • Doporučená MOC: 399 Kč