Příběh Jany. Jsem naštvaná a protivná už i sama sobě. Nemám k tomu ale důvod!

Někdy se nám život zamotá tak, že si potřebujeme o svých strastech promluvit se svými vrstevníky a vyslechnout jejich názor nebo radu. Můžeme si popovídat třeba tady na Velkém uchu, jsme tu přibližně ve stejném věku a některé starosti budeme mít podobné. Poradíme si navzájem? Tady je příběh Jany, ale myslíme, že klidně může být i váš. Jak tuhle „divnodobu“ zvládáte vy? Co vám pomáhá a máte nějakou radu pro dobrou náladu?

Jana (54 let) nám napsala:

Jsem protivná sama sobě, naštvaná na celý svět, ačkoliv k tomu nemám až tak závažný důvod, když nepočítám to, že už více než rok žijeme v tomhle divném „bezčasí“. Myslím, že jsem člověk duchovně zaměřený, čtu motivační knížky a jsem vděčná za to, co mám a neřeším to, co nemám. Pozitivní myšlení mi nikdy nechybělo. Radost ze života také ne. Nevím, co se to se mnou poslední měsíce děje. 

Žijeme už s manželem sami, máme zdravé a úspěšné děti, krásné vnoučky, a sice staré rodiče, ale ještě zcela soběstačné. Sami jsme také celkem zdraví, to nám dovoluje i cestovat, sportovat a chodit do přírody, což děláme v rámci omezených možností i teď. Takže tady také není důvod ke splínu, který mě ale neopouští. Vím, že mnoho lidí je na tom daleko hůř a přesto nemají tak „blbou náladu“ jako já. Co to tedy se mnou je!?

Jsme tady na Velkém uchu všichni v podobném věku, tak bych se vás chtěla zeptat, jak jste na tom vy a co děláte pro to, abyste byli „v pohodě“. Poradíte mi? Pište na email: redakce@velkeucho.cz

RADY NAŠICH ČTENÁŘŮ a ČTENÁŘEK 

Lidí s těmito problémy v době dlouhotrvající pandemie přibývá, není to nic neobvyklého a v tomto případě nezáleží na věku, jsme v tom všichni tak nějak stejně. 

Důležité je si každý den udělat radost, tak to vidí psychologové i čtenáři. Vyhraďte si čas na to, co máte rádi, stačí hodina denně, ale opravdu každý den. Měla by to být činnost, která je pozitivní, ne tedy sledování třeba psychologického dramatu, ale když už film, tak komedie nebo cestopis. 

Hodně pomáhá pravidelný pohyb – procházka se psem, výlet do přírody, jízda na kole.

Mrkněte také na náš článek TADY. Najdete v něm rady psychologů proti „blbé“ náladě, které opravdu fungují.

5x INSPIRACE OD VÁS:

Čtenářka Pavla si třeba řekla, že se každý den naučí nebo doví něco nového, je jedno, co to bude – jednou je to vyzkoušení nového receptu, podruhé nastudování úpravy fotek, potřetí čtení pěkné knížky. Píše, že už si na to zvykla tak, že i po návratu do normálu jí tohle zůstane. 

Dana zase ráda cestuje, ale když to teď moc možné není, dává si dohromady plány na cesty, už jich má pěknou řádku!

Martin nám napsal, že si začal psát do svého cestovatelského deníku tipy na výlety, které se dají od jeho domova zvládnout za jeden den. Má přesný popis cesty, hledá informace o zajímavostech na cestě a dělá si mapy. Na výletě pak fotí a fotky si nalepí do deníku. 

Zdeňka se pustila do tvorby rodinné kroniky, rok za rokem dává dohromady fotky a dělá z nich fotoknihy. 

Romana ráda vaří a peče, a tak se rozhodla udělat svoji kuchařku s rodinnými recepty, které měla založené a rozházené všude možně. Jídlo připraví, nafotí a uloží. Kuchařku pak předá svým dětem.