Povolání našich předků. Skvělá knížka pro všechny od 5 do 100 let.

TIP na knížku, která je určena hlavně dětem, ale zaručeně se bude líbit i dospělým. Najdete v ní spoustu zajímavostí o povoláních našich předků. Kdo z vás třeba ví, že apatykáři prodávali i rovnače uší, kocouří sádlo a zuby vepřů nebo s čím tajně obchodovali kati?

Knížka vypráví, jak se živili naši předkové napříč staletími, co museli umět a co jejich profese obnášela. Je jasné, že to nebylo vůbec snadné, neměli naši dnešní techniku ani Google a museli si poradit sami a řídit se moudrými radami svých předků.

Zahrnuje období od 9. do 19. století. Je přehledně rozdělená do 10 kapitol – Lidé kolem dopravy, Lidé kolem dřeva a hlíny, Lidé kolem jídla a pití, Lidé kolem knih a novin, Lidé kolem kovů, Lidé kolem léčení a léků, Lidé kolem obchodování, Lidé kolem oblečení a obuvi, Lidé kolem těžby, Lidé kolem zábavy. 

Najdete v ní spoustu zajímavostí, které se váží k jednotlivým odvětvím a určitě bude zábavným i poutavým čtením i pro dospělé, málokdo dnes bude například vědět, že voraři mívali na svých plavidlech ohniště a proč tomu tak bylo, že truhláři používali soustruh už od 13. století nebo proč vodní mlýny pracovaly jen třetinu roku. 

Kniha, kterou napsala Stanislava Jarolímková a krásnými ilustracemi doplnil Jiří Filípek, by určitě neměla chybět v žádné rodinné knihovně. Určitě bude tou, která se dědí z generace na generaci. Můžete si v ní číst spolu s dětmi, povídat si s nimi o tom, jak se kdysi žilo a přidat i příběhy svoje a své rodiny. 

Povolání našich předků

Od formanů k silákům 

Vydalo nakladatelství Grada pod značkou Bambook

Koupíte ji v kamenných knihkupectvích i v eshopech za cenu od 299 Kč.

Velké ucho doporučuje!

TIPY na další knížky, které by neměly chybět v rodinných knihovnách:

107 míst, na která byste se měli vydat jako každý správný Čech. Znáte je všechny?

Víte která kniha se dědí z generace na generaci a měl by ji mít každý doma ve své knihovně?