PORADNA – Velký předvánoční úklid

Ať patříte k těm, kteří předvánoční úklid chtějí stihnout ještě před svatou Lucií, nebo si ho schováváte na poslední chvíli, je dobré znát pět triků, jak si vše usnadnit. Otestovali jsme několik přípravků, pomocí kterých ho hravě zvládnete.

 

 

 

1. Jděte na to chytře

Snažíte se předvánoční úklid stihnout za jediný den? Zpomalte! A pokud to jde, naplánujte si vše na více dní. Přitom je dobrési rozmyslet, kterou místnostízačít. Kuchyňnechte ažna konec, ažskončíte s vánočním pečením. Začněte třeba komorou, nebo předsíní.

2. Multifunkční kámoš

Na rozdíl od dob našich babiček, nemusíme už míchat vlastní přípravky na mytí, nebo okna leštit starým novinovým papírem. Na trhu najdete praktické přípravky, které si poradí s různými druhy nečistot. A některé zvládnou vyčistit i několik různých povrchů najednou. Například Clin Multi-Shine přináší dokonalý lesk pro 25 různých povrchů. Lze ho použít na sklo, dřevo, kov, ocel, kámen, keramiku, plast, gumu či na kožený nábytek. Navíc dokonale vyčistí i choulostivou televizní obrazovku.

 3. Okna bez šmouh

Mytí oken nemusí být problém. Začněte tím, že sundáte záclony a závěsy. Pozor, prát se mají nejvýš na  30˚C a je dobré je pověsit hned po vyprání, dokud jsou vlhké. Skleněné plochy stačí nastříkat specialistou na mytí oken – přípravkem Clin a poté setřít hadříkem do dokonalého lesku beze šmouh. Nezapomeňte na parapety. Důkladný úklid se neobejde  bez Clinu na okna a rámy, který odstraní nečistoty jediným lehkým setřením. Clin na okna a rámy myje a leští zároveň.

UKLID4 UKLID2 UKLID3

4. Koupelna

Pokud bojujete v umyvadle, vaně a WC míse s vodním kamenem, vyzkoušejte Bref Koupelna. Kdo ho používá pravidelně, předejde usazování kamene i nevzhledným skvrnám od vody. Do velkého úklidu zařaďte i Bref proti plísni. O plísních neradi slyšíme, a  také je neradi vidíme. Do spár kolem vany, na spoje kolem umyvadel a všude tam, kde se zdržuje vlhkost, nastříkejte Bref proti plísni. Použijte ho ještě předtím, než začnete s úklidem běžným přípravkem na mytí koupelny.

5. Toaleta

Dobrým tipem, jak mít čistou toaletu, je Bref 6xEffect Max White. Je to extrasilný samočistících gelový prostředek – dezinfikuje, odstraní odolné nečistoty i vodní kámen a dodá toaletě svěžest a bělost bez použití chlóru. Pomyslnou tečku za úklidem toalety napíše Bref Blue Aktiv. Ten totiž čistí toaletu i mezi spláchnutími. Díky modrým kuličkám se voda v závěru splachování obarví namodro, účinné látky se nespláchnou a budou i dál působit.

Velke_ucho_vyzkouseno_doporuceno_low