Pečeme a zdobíme dorty – Jak na to

TIP na knížku. Návodová publikace anglické autorky Carol Deaconové nabízí více než 300 rad, technik a nápadů na pečení a zdobení dortů pro všechny příležitosti. Originální nápady i praktické rady v ní najdou všichni, kteří rádi tvoří nápadité dobroty.

 

 

Pečeme a zdobíme dorty - jak na to_webVeselé dortíky pro děti, vtipné dorty pro přátele, krémové košíčky, romantické svatební dorty se naučíte péct a zdobit pomocí návodů v této knížce. Je to překvapivě snadné, pokud si osvojíte pár fíglů, které používají profesionální cukráři.

Dozvíte se, jaký je rozdíl mezi fondánem a marcipánem, jak se s nimi má zacházet, jak se zdobí krémem nebo čokoládou, jak se dortové ozdoby tvarují, barví, mrazí, přilepují. Jaké nástroje budete potřebovat a jak přesně při své cukrářské tvorbě postupovat krok za krokem.

Podle návodů v knížce se naučíte  upéct správně korpus a přiravovat ho ke zdobení i sestavovat vícepatrové dorty. Dorty pak můžete zdobit různými způsoby. V knize najdete šablony k výrobě dekorací z marcipánu nebo fondánu, pomocí kterých bude hračkou vymodelovat postavičky, zvířátka, ovoce i zeleninu, které ozdobí nejen dětský dort. Vymodelovat růžičky, kytky i listy je také snadné, když víte, jak na to.

_DSC0107_low

_DSC0110_low

Jestli rádi pečete a zdobíte dorty i jiné sladké moučníky, pak v této knížce najdete všechny informace, které budete potřebovat k tomu, aby každý váš sladký moučník nejen výborně chutnal, ale i skvěle vypadal. Jinou knihu už k tomu potřebovat nebudete, v této najdete vše!

Ukázku z knihy najdete TADY:

Vydalo nakladatelství Metafora. Kniha má 160 stran formátu 190 x 245 mm.

Koupíte ji v knihkupectvích za 349 Kč.

Velké ucho doporučuje!