Otužilci se scházejí ve Žlutých lázních v Praze

Každou neděli až do odvolání se ve Žlutých lázních v pražském Podolí scházejí otužilci. Na věku nezáleží, přidat se můžete i vy. Plave se pod vedením profi trenéra každou neděli od 10 hodin, vstup je zdarma.

 

ZL1Na první otužování dorazilo šest lidí, udělal jsem fotku a už to jelo, s každým otužováním je nás víc a víc a teď naposledy nás bylo 30! Momentálně už chodí všechny věkové kategorie, najdou se i děti rodičů otužilců a pomalu se přidávají i senioři. Pouštíme si muziku a celé se to odehrává ve velmi přátelské atmosféře,“ popisuje Jakub Lunga, profesionální trenér, který v areálu působí také ve venkovním fitness.

Jak to probíhá? 

Otužilci si nejdříve dají rozcvičku. Potom jdou pomalu do vody, kde vydrží každý dle svých možností. Trénink trvá zhruba hodinu a probíhá za každého počasí. Otužování je vhodné pro každého zdravého jedince, nicméně doporučuji začít postupně ledovými sprchami doma, ideálně vydržet 2-3 minuty v ledové sprše po dobu zhruba deseti dnů,“ doplňuje Jakub Lunga.

ZL3Otužilci se nejvíc těší na koupání ve sněhu, to se zatím nepodařilo. „Cítím se dobře, je to skvělý pocit, jakmile se člověk trochu zahřeje, pociťuje obrovský nástup euforie a energie,“ říká jeden z otužilců Tomáš Hrančík.

Otužování se bude ve Žlutých lázních konat až do odvolání vždy každou neděli od 10 hodin.

Areál je otevřený kromě toho také vždy od pondělí do pátku v době od 11 do 18 hodin k procházkám a občerstvení.