22.5.2022
Neděle
Svátek slaví
Emil
22.5.2022
Neděle
Svátek slaví
Emil

Velkeucho.cz » O životě » Válka nebo mír? 2 snadné kroky, pomocí kterých obrousíte hrany každého sporu

Válka nebo mír? 2 snadné kroky, pomocí kterých obrousíte hrany každého sporu

Problémy řešíme s ostatními lidmi i sami se sebou. Vedeme tedy neustálý a vyčerpávající boj na mnoha frontách. Je lepší boj „na život a na smrt“ nebo raději nastolení míru s ostatními i sami se sebou? Mír je vždycky lepší než válka. Naučte se žít v míru s jinými lidmi i sami se sebou. Ukážeme vám, jak na to.

Krok první

Přesuňte pozornost.

Představte si situaci: hádáte se s někým a jste rozčílení. Asi budete křičet, vztekat se, přestanete se ovládat a napětí bude stoupat. Co takhle upnout pozornost na chvíli na něco jiného. Třeba v hádce doma s partnerem asi takto, kdy uprostřed hádky přesunete pozornost na něco hezkého, třeba rozkvetlou kytku a řeknete: „Podívej, jak ta kytka krásně kvete.“ Co se stane? Napětí začne klesat, společně se uklidníte a výměna názoru už nebude tak vyostřená. Pak navážete větou: „Kde jsme to skončili? Nebo „O čem jsme to mluvili?“

Krok druhý

Oceňte pohled protivníka.

Když se s někým hádáte, budete prosazovat svůj názor, děj se, co děj. Jste přesvědčeni o své pravdě, o které budete chtít přesvědčit protihráče. To je cílem každé hádky. Ale protivník má také svou pravdu, o které bude chtít přesvědčit zase vás. To je jeho cílem každé hádky. Výsledkem je boj a utvrzování se ve své pravdě na obou stranách. Jak to bude dál? V rozčílení a stresu vás nebude zajímat a nebudete ani schopni vyslechnout partnerův názor. Zkuste to jinak a místo tvrdého prosazování svého názoru, oceňte ten jeho a řekněte třeba toto: „Cením si tvého názoru a pohledu na věc, rád/a si poslechnu, co navrhuješ, ocením tvoji radu a návod, jak problém vyřešit.“

Proč to zafunguje a atmosféra bude méně hustá? Protože každý z nás je rád, když se někdo zajímá o jeho názory a tvrdě mu nevnucuje ty svoje.

Naučte se tyto 2 snadné taktiky v boji „na život na smrt“. Tak jednoduché to je, přesto  tuto dovednost ovládá jen málokdo.

Líbí se vám tento článek? Pak se podívejte ještě na tyto:

Co se stane, když myslíte na něco, o čem vůbec přemýšlet nechcete?

Všímavost. 7 kroků ke zvládnutí STRESU a NEGATIVNÍCH MYŠLENEK.

Pochybujete o sobě, nedaří se vám plnit si své sny a změnit svůj život k lepšímu? Pak na to zkuste jít jinak!

Jak se dá naučit ŽÍT SE STRESEM a být šťastný, i když tu je s námi napořád?

Jak si užít rodinnou sešlost a nepohádat se na ní. Aneb 10 kroků k oslavám bez hádek.

Ilustrační foto: Pixabay

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp