26.6.2022
Neděle
Svátek slaví
Adriana
26.6.2022
Neděle
Svátek slaví
Adriana

Velkeucho.cz » O životě » Co se stane, když myslíte na něco, o čem vůbec přemýšlet nechcete?

Co se stane, když myslíte na něco, o čem vůbec přemýšlet nechcete?

Foto: Pixabay
Určitě to máte také tak, vždycky, když na něco myslet nechcete, tak právě to se vám vtírá do mysli, a ne a ne z ní odejít! Prostě se těm nepříjemným myšlenkám podvědomě neubráníte. Ale pozor na to, člověk totiž musí být velmi opatrný v tom, o čem přemýšlí. Přečtěte si, proč tomu tak je.

Revoluční vědecký objev 

Mnoho let se psychologové a vědci neshodli na tom, co je důležitější, zda EGO, tedy vědomá mysl nebo JÁ, tedy podvědomí. Po letech tápání došli k závěru, který je považovaný za revoluční objev chápání mysli a jejího fungování. Moderní věda dokázala, že pokud v rovině EGA, tedy vědomé mysli, něčemu věříte, pak tomu věří i mysl vašeho JÁ, tedy podvědomí. Jinými slovy takto: pokud věříte, že je něco pravda, věří tomu i vaše podvědomí. Když něčemu věříte, vidíte to právě takto.

Jak to funguje, když přemýšlíte o něčem, o čem vůbec nechcete? 

Vždycky, když na něco myslet nechcete, tak právě to se vtírá do mysli a neubráníte se tomu. Člověk si ale musí dávat pozor na to, o čem přemýšlí. Tedy jednoduše – když přemýšlíte o tom, o čem nechcete, dostanete to! Ale krásné na tom je, že to funguje i obráceně tedy, když se soustředíte na to, co chcete, dostanete to. Tak úplně jednoduché to ale není. Abyste dostali to, co si přejete, což je cílem šťastného života, nestačí na to jenom myslet, jsou tady ještě samozřejmě další faktory, ale je to ten pověstný a důležitý PRVNÍ KROK, který musíte udělat. Teď je na vás, abyste se posunuli dále a vědomou mysl (EGO) přesvědčili, že to, co chcete, je pro váš prospěch a je to užitečné.

Co máme ve svých rukou, to změnit můžeme

Názorný příklad. V rovině vědomé mysli (EGO) se rozhodnete, že třeba zhubnete. Je to velká změna ve vašem životě, myslíte na to a teď je třeba toto přání dostat do podvědomé mysli (JÁ), což je další krok na cestě k vysněnému cíli. Pokud chcete změnit cokoliv ve svém životě, ať už to jsou malé věci nebo něco radikálního, postup je stejný. Udělat ve svém životě změnu není snadné, ale je to možné. Jen musíte vědět, jak na to, což většina lidí neví, a tak se nakonec úplně zbytečně spokojí se svojí nespokojeností a připraví se o radost ze života.

Jak nejrychleji provést v životě změnu

Chovejte se, jako byste už žili v tom, co chcete změnit. Tato technika se nazývá „jako by“. Jak už jistě víte z našich minulých článků, když věříme, že něco pravda je, díváme se na svět tímto způsobem. Jsme tím, o čem přemýšlíme. Ať tedy chceme v životě změnit cokoliv, představujeme si, že už jsme to změnili a chovejme se tak, jak by to už byla realita. Jak to může fungovat? Jednoduše. Naše mysl totiž neumí poznat rozdíl mezí tím, co je realita a tím, co je naše představa.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Válka nebo mír? 2 snadné kroky, pomocí kterých obrousíte hrany každého sporu

Problémy řešíme s ostatními lidmi i sami se sebou. Vedeme tedy neustálý a vyčerpávající boj na mnoha frontách. Je lepší boj „na život a na smrt“ nebo raději nastolení míru s ostatními i sami se sebou? Mír je vždycky lepší než válka. Naučte se žít v míru s jinými lidmi i sami se sebou. Ukážeme vám, jak na to.