Nostalgie jménem síťovka. Vyrábí se už téměř 100 let a dnes hlavně v chráněných dílnách. Máte ji také?

Síťovka je praktická taška, kterou můžete nosit s sebou kamkoliv. Je lehká, nezabere téměř žádné místo a unese více než 20 kilový nákup. Vyrábí ji ručně lidé s hendikepem v několika chráněných dílnách. Pokud si děrovanou tašku koupíte, uděláte radost sobě i jim.

 

Bavlněný košPraktická taška síťovka se používá už téměř 100 let. V roce 1926 ji začal vyrábět z bavlny, motouzu i umělého hedvábí podnikatel Vavřín Krčín. Tyto tašky byly levné, praktické a velmi oblíbené, nosily se na nákup i na vycházky prakticky po celé 20. století.  V posledních letech jejich obliba zase stoupá a vyrábějí se v mnoha barvách i provedeních. Síťovka se dokáže roztáhnout do neuvěřitelných rozměrů, takže pojme hodně věcí, ať jdete kamkoliv.

Kde všude se vám může síťovka hodit?

Samozřejmě na nákup, pak si ji můžete přibalit do kufru na dovolenou a dávat do ní věci na pláž, na sportovní věci, na hračky (vyrábí se i dětská síťovka), na uskladnění ovoce i zeleniny (můžete ji pověsit na zeď).

TIP Velkého ucha:

Kde ji koupíte?

V eshopu www.ceskasitovka.cz. Mají tady hodně typů i barev, určitě nebude problém si vybrat. Síťovky vyrábějí s láskou sociálně znevýhodnění lidé v chráněných dílnách. Je to ruční práce.