Netopte pánubohu do oken

Vytápění bytu dokáže pěkně nabourat domácí rozpočet, zvlášť pokud je zima tuhá a dlouhá. Jednou z cest, jak omezit únik tepla a ušetřit až třetinu nákladů, je pořídit si domů předokenní rolety.

 

Česko versus Evropa

Rolety jsou v Čechách vnímány jen jako ochrana proti slunečním paprskům. Zatímco v západní či jižní Evropě je okenní roleta samozřejmostí, u nás její možnosti bohužel nedoceňujeme. Přitom izolační vlastnosti okenních rolet jsou v zimě nezastupitelné.

vytapeni1

Hliník a PUR pěna

Klíčový je materiál, ze kterého jsou vyrobeny lamely rolet. Například systémy Minirol disponují lamelami z hliníku a PUR pěny, které výrazně snižují únik tepla. Roletový systém (například Minirol) tvoří tří části – roletový pancíř, vodicí lišty a box. Ten je zabudován buď přímo ve zdi (hodí se pro novostavby, nebo ho můžete instalovat dodatečně na okno zvenčí. Třetí variantou je instalovat roletu do předem vybudovaného roletového překladu.

 

Lupiči mají smůlu

Předností je také bezpečnostní hledisko. Díky své konstrukci vytvoří při stažení odolný kryt, který lze těžko porušit. Systém je navíc chráněn proti nadzvednutí rolety. Předokenní rolety tak zabrání vloupání. Údržba rolet je rychlá a praktická. Stačí je otřít vlhkým hadříkem nebo zvenčí ostříkat hadicí. Ovládání je možné pomocí popruhu, šňůry či kliky. Maximální komfort nabízí motorické ovládání. Více informací najdete na www.minirol.cz