7 nápadů na výrobu adventního kalendáře

Vyrobit si snadno a rychle nápaditý adventní kalendář zvládne i méně šikovný jedinec. Budete z něho mít mnohem větší radost než z toho, který byste si koupili v obchodě. 

 

 

Adventní kalendář začíná 1. prosince a končí Štědrým dnem, bude mít tedy 24 částí. Na každý den je v něm připraveno nějaké překvapení. Nejčastěji to bývají sladkosti, ale může to být třeba hračka pro děti nebo v kalendáři pro dospělého sáček s dobrým čajem nebo lístek do kina či na vánoční koncert. Inspirujte se třeba některým za našich tipů.

 

ak2

Tento kalendář, který hravě zvládnou vyrobit i menší děti. Na ten nejjednodušší budete potřebovat 24 archů papíru, fixy nebo pastelky, nůžky, lepidlo a provázek. Můžete také použít barevné papíry nebo nechat děti na každý kornoutek namalovat obrázek.

 

ak1

Kalendář můžete vyrobit z roliček od toaletního papíru nebo si roličky vyrobit sami z tvrdého papíru. Stejně tak jdou použít i bílé platové kelímky.

Pytlíčky můžete ušít buď ze stejné látky, ale zajímavé budou i ušité z různých zbytků látek. Pokud na ně použijete bílé plátno, můžete na ně pak barvami na textil nakreslit obrázky.

 

ak4

Kapsy mohou být buď všechny stejné, nebo je ušijte různě veliké a kombinujte látky.

 

ak8

Netradiční kalendář, na který budete potřebovat jen kolíčky na prádlo, bonbóny a ozdobný papír.

 

ak7

Kalendář „čajový“. Hotový za chvíli.

 

ak9

Zajímavá dekorace pro ty trochu zručnější.

 

ak5 ak6

Tyto vtipné adventní kalendáře můžete s láskou vyrobit pro svého partnera, určitě mu tím uděláte velkou radost!

Fota: Pinterest

Podařil se vám vyrobit nějaký pěkný adventní kalendář? Pošlete nám jeho fotku.