Kaligrafie je krásným koníčkem. Naučte se i vy originálně a zajímavě psát. Sami podle knížky.

Jak se naučit kaligrafii.

Kaligrafie je výtvarné umění, je to psaní, kde jednotlivé znaky a písmena jsou jedinečné a jsou originálním dílem jeho autora. Pojďte se naučit základy a můžete tvořit jedinečné pozvánky, přáníčka, vizitky a spoustu dalších krásných věcí a dekorací.

kali2

Průvodcem vám bude skvělá návodová knížka „Kouzlo kaligrafie. Inkoust a inspirace“ od italské kaligrafičky Betty Soldi. Provede vás uměním krasopisu, naučí vás vidět svůj vlastní jedinečný svět prostřednictvím písma a znaků. Kaligrafie není rutina, ale je to umění, vyjádření sebe sama. Pokud se chcete věnovat některému oboru výtvarného umění, ale netroufnete si třeba na malbu, pak zkuste kaligrafii.

kali3

Nemusíte psát jen na papír. „Barvami kreslím slova nejen na papír a obaly, ale kovářství slov oživuji také na keramických předmětech, látkách, mramoru, svíčkách, parfémech a v interiéru“, říká autorka knížky, Betty Soldi. Cílem její knížky není naučit se psát přesně jako ona, ale chce vám ukázat vaši vlastní cestu, jak do písmen vtisknout svůj vlastní obraz a svět. Moderní kaligrafie by neměla napodobovat něčí styl, ale měla by být vždy jiná a jedinečná, jako je jedinečný každý člověk. V tom je také tato knížka jedinečná.

kali1

Knihu vydalo nakladatelství Metafora a koupíte ji v kamenných i internetových knihkupectvích za cca 300 Kč.

Velké ucho doporučuje!