Na kamenec jsme už skoro zapomněli, i když má skvělé vlastnosti a je čistě přírodní. Máte ho doma?

Ještě v polovině minulého století byste ho určitě našli v každé domácnosti. Postupem času ho z koupelen babiček a dědečků vytlačily moderní kosmetické přípravky a přírodní kamenec bohužel upadl v zapomnění. Dnes se díky návratu k přírodním materiálům pomalu začíná vracet, má totiž skvělé vlastnosti.

 

Víte, co je kamenec?

Kamenec je minerál – síran hlinitodraselný. Čistě přírodní kámen, který se těží v kamencových dolech, kterých na světě není mnoho. Kamenec má velmi pozitivní vliv na pokožku, proto je oblíbeným produktem v přírodní kosmetice. Je čistě přírodní, neobsahuje žádné chemikálie či aromata. Má uklidňující a antibakteriální účinky. Používá se jako přírodní antiperspirant.

12106937_402831723244063_8238783757770303007_nKamenec pomůže proti pocení 

Věděli jste, že kamenec omezuje pocení? Mírně stahuje potní žlázky, úplnému pocení však nebrání, ale dokáže rozložit pachové bakterie, takže pot nezapáchá. Kamenec je tedy naprosto přírodním antiperspirantem. Je příjemný a šetrný k pokožce, působí dlouhou dobu, častá aplikace tedy není nutná. Kamenec se dává také do obuvi, neboť je účinným prostředkem proti nadměrnému pocení a zápachu nohou. Používá se i jako preventivní prostředek proti plísňovým onemocněním pokožky na chodidlech a dlaních.

Pomáhá na afty, opary, štípance, vyrážky i pupínky 

Všechny tyto problémy pomáhá zmírnit nebo vyřešit právě kamenec. Namočíte ho do studené vody a lehce přejíždíte několik vteřin po problematickém místě na pokožce. Kamenec můžete také použít na spálená místa po nadměrném opalování, nebo když se opaříte či spálíte třeba u vaření. Proto ho v kuchyni mějte vždy po ruce!

Možná si vzpomenete na svého dědečka, ten měl určitě kamenec v koupelně a používal ho pokaždé, když se oholil. Kamenec totiž dobře uzavírá póry a zabraňuje zarůstání chloupků. Takže se výborně hodí i ženám, které si holí nohy. Nejenže zabrání zarůstání chloupků, ale také tvorbě nepříjemných vyrážek a pupínků, které se často po oholení nohou objevují.