„MLUVME SPOLU“

Devět zajímavých projektů neziskových organizací podpoří grantová výzva „MLUVME SPOLU“ společnosti  T-Mobile.

Projekty se pokusí vyřešit v místních komunitách konkrétní problémy a do svých záměrů zapojí znevýhodněné skupiny osob. Během dvou let tak T-Mobile rozdělí téměř 3 miliony korun.

 

Pro děti i seniory

„Přihlásily se nám zajímavé projekty z různých regionů, navíc každý z nich pracuje s jinou cílovou skupinou. Nechybí mezi nimi práce se sluchově postiženými dětmi, seniory, vozíčkáři, matkami samoživitelkami i s lidmi bez domova. Zaměření projektů je pestré a my se už teď těšíme, jak se budou jednotlivé projekty s naší podporou rozvíjet,“ říká Petra Pavičová, manažerka společenské odpovědnosti v T-Mobile.

 

Zápal pro věc

Neziskovky přihlásily 106 projektů a 24 jich postoupilo do finále. „Překvapilo mě, jak zapálení dokážou lidé pro svou věc být. Nápady jsou přínosné, uvidíme, jak se autorům podaří přenést jejich záměry do reality,“ říká Jan Křečan, vedoucí týmu prodeje a podpory firemních řešení v T-Mobile a jeden ze členů hodnotící komise.

 

Vzdělání zdarma

V první části grantu, která potrvá 6 měsíců, získají neziskovky až 100 000 Kč.  Pak mohou požádat o zbytek peněz, a to až do 300 000 Kč. Organizace se mohou zdarma zapojit do dvouletého vzdělávání v Akademii Fondu T-Mobile. Od nového roku mohou využít poradenství expertů společnosti T-Mobile, kouče či praktické jednodenní workshopy.

T mobile. Projekt "Mluvme spolu"

T mobile. Projekt „Mluvme spolu“