MILOTICE ZÁMEK. Říká se o něm, že je perlou jihovýchodní Moravy.

Je opravdu nádherný, ale není tolik známý jako třeba Lednice, Hluboká nebo Český Krumlov. BAROKNÍ ZÁMEK a ZÁMECKÝ PARK v Miloticích u Kyjova určitě stojí za návštěvu. Posedět můžete v KAVÁRNĚ, ta je určitě jedna z nejhezčích, v jaké si na Moravě můžete vychutnat šálek dobré kávy.

Posledními majiteli milotického zámku byl rod Seilernů, ale díky Benešovým dekretům o něho přišli a dnes je celý komplex majetkem státu. Celou jeho historii si můžete přečíst na webových stránkách zámku.

Trochu více se milotický zámek proslavil filmem POSLEDNÍ ARISTOKRATKA, který se tady natáčel. Kastelánem je tu totiž EVŽEN BOČEK. Jeho knížka je fakt úžasná, kdo ji nečetl a rád se u čtení zasměje, pak můžeme vřele doporučit! Kniha je mnohem lepší než její filmová podoba, pokud vás film neoslovil, pak si zkuste příběh rodu Kostků přečíst. 

A ještě mají na zámku v Miloticích NĚCO NAVÍC – půjčovnu historických kostýmů. Můžete se v nich procházet po parku a chvíli si zahrát na zámeckou paní nebo pána. Nadšeni z toho jsou dospělí i děti. Hlavně samozřejmě holčičky princezničky, ale v zahradách jsme potkávali i dámy, které už z dívčích šatů vyrostly a jak jim to slušelo! Snad mi dvě z nich prominou, že sem dám jejich fotku, protože potkat je v parku a nevědět, že se dají kostýmy půjčit, můžete mít dojem, že jste zabloudili v čase.

Až se někdy budete toulat krajem proslaveným hlavně vínem, zavítejte i na milotický zámek, je to tu fakt krááásné!

Milotice zámek