Luhačovice – tip na výlet nebo víkend

Do lázní Luhačovice se můžete vypravit v každém ročním období. My jsme tu strávili 6 báječných dnů na začátku září. Slunečné počasí nám dovolilo prochodit místní lesní stezky, posedět venku u šálku kávy či burčáku a vychutnat si pohodovou lázeňskou atmosféru na sklonku léta. A úplně náhodou jsme se na chvíli ocitli i o několik desítek let zpátky, a to zásluhou místního Luhačovického okrašlovacího spolku Calma, který připravil pro lázeňské hosty i návštěvníky báječnou akci s názvem Kloboukový den.

Kolonáda
Kolonáda

Tipy na výlety v okolí

Z centra lázeňského města můžete podniknout několik kratších či delších pěších výletů – na Ovčírnu, Bílý kříž, Solné nebo Kamenný kříž. Délku si díky husté síti turistických cest může každý přizpůsobit svým možnostem. Lázeňští hosté tu čas tráví především na procedurách a pak na kolonádě a v kavárnách, takže jsme na našich výletech nepotkali ani živáčka. Zato hub tu rostlo požehnaně, srdce každého houbaře by zajásalo!

_DSC0030_U_low

_DSC0028_U_low

Pohodová a nenáročná je procházka z kolonády na přehradu, která se dá za hodinku obejít pěšky či objet na kole nebo kolečkových bruslích. Pak můžete posedět v některé z restaurací nebo si v létě půjčit loďku či šlapadlo i navštívit pěkné malé koupaliště, které je přímo u přehrady.

Přehrada
Přehrada

 

Lázně – to je především kolonáda

Na kolonádě ochutnáte některý z léčebných pramenů a samozřejmě také ten nejznámější – Vincentku. Prohlédnete si nápadité lázeňské domy postavené podle plánů uznávaného architekta Dušana Jurkoviče.

 

Pramen Vincentka
Pramen Vincentka

Relaxace

Lázeňské procedury a masáže tu nabízí mnoho hotelů, není problém si vybrat. Pokud by náhodou pršelo, můžete si zajít zaplavat do krytého bazénu nebo odpočinout do sauny či zrelaxovat do wellness centra.

 

Kultura

Luhačovice, jako každé lázeňské město, nabízí po celý rok i mnoho kulturních programů. My jsme měli štěstí a mohli jsme vidět báječný program Luhačovického okrašlovacího spolku zvaný Kloboukový den, což byla oslava narozenin Marie Calmy Veselé, pěvkyně, básnířky, spisovatelky a manželky ředitele lázní, významné osobnosti, která pobývala v Luhačovicích na začátku 20. století.

_DSC0119_low

_DSC0100_low

_DSC0110_low

_DSC0096_low

_DSC0085_low

_DSC0074_low

_DSC0073_low

_DSC0063_low

Baťův kanál

Pokud se do Luhačovic vypravíte na delší dobu, určitě stojí za to, jet se podívat do Uherského Hradiště a projít si pěšky nebo projet na kole či kolečkových bruslích kousek cesty podél Baťova kanálu. Krásná svižná procházka je to s holemi nordic walking. Je to naprostá rovina, takže ji zvládnou úplně všichni.