26.6.2022
Neděle
Svátek slaví
Adriana
26.6.2022
Neděle
Svátek slaví
Adriana

Velkeucho.cz » Kosmetika a móda » Vyrobte si podle těchto receptů luxusní tekutá mýdla na ruce i obličej

Vyrobte si podle těchto receptů luxusní tekutá mýdla na ruce i obličej

Foto: Pixabay
Je to snadné a bude to stát pouhých pár korun! Zkuste si sami připravit tekuté pěnové mýdlo se svěží vůní citrusů a čisticí pleťové mýdlo se santalovým dřevem.

Vyrobit si tato 2 parádní tekutá mýdla je opravdu jednoduché a levné. Za pár korun si tak uděláte krásně voňavá 100% přírodní mýdla, ve kterých nebude žádná chemie.

NA RUCE: Tekuté pěnové mýdlo se svěží vůní citrusů

Předpis je na 1 dávkovač o objemu 500 ml. Jako základ použijte destilovanou vodu. Pokud mýdlo spotřebujete do 2 týdnů, stačí obyčejná převařená voda z kohoutku. S destilovanou vodou vám vydrží asi půl roku.

Budete potřebovat:

  • 500 ml destilované vody
  • 2 polévkové lžíce tekutého kastilského mýdla
  • 20 – 25 kapek citrónového esenciálního oleje

Mýdlo připravujete přímo v dávkovači velmi jednoduchým způsobem. Napřed do něho dáte esenciální olej. Množství si vyzkoušejte a dejte ho tolik, kolik vám bude vyhovovat. Pokud by se vám zdálo mýdlo příliš řídké, přisypejte trochu kuchyňské soli.

TIP 1: Základem pěnového tekutého mýdla jsou jen 2 složky – destilovaná voda (případně převařená z kohoutku) a esenciální olej. Použijte vůni, kterou máte rádi nebo je střídejte a mýdlo bude pokaždé jiné. Příjemná je vůně máty, levandule, pomeranče. Pokud nechcete mít mýdlo voňavé, esenciální olej nepřidávejte. 

TIP 2: Máte-li suché ruce, připravte si mýdlo s hydratačními účinky. K uvedeným přísadám stačí přidat 1-2 kávové lžičky oleje s vitamínem E.

NA OBLIČEJ: Luxusní čisticí pleťové mýdlo se santalovým dřevem

Santalové dřevo má antidepresivní a antiseptické účinky a pomáhá regenerovat pokožku. Dobře ji vyživuje a hydratuje, tedy pro lidi ve středním věku je ideální složkou pleťového mýdla.

Budete potřebovat:

  • 3 polévkové lžíce vařící vody
  • 2 čajové lžičky kuchyňské soli
  • 4 polévkové lžíce tekutého kastilského mýdla
  • 10 kapek esenciálního oleje santalové dřevo

1/ Do skleněné odměrky nalijte vařící vodu, přisypejte sůl a důkladně promíchejte.

2/ Připravte si asi 100 ml (nejlépe tmavou) lahvičku s víčkem, do které nalijte kastilské mýdlo a esenciální olej a pomocí trychtýře přilijte vodu se solí.

3/ Zavíčkujte, dobře protřepejte, aby se vše spojilo a mýdlo zhoustlo. 

4/ Uložte do lednice a spotřebujte do 2 týdnů.

Před použitím vždy lahvičku protřepejte. Na vlhkou pleť naneste množství o velikosti hrášku, vmasírujte do obličeje (oblast okolí očí vynechejte) a poté opláchněte teplou vodou. Používejte ráno i večer.

Co je kastilské mýdlo?

Je to mýdlo rostlinné, krásně jemné a používá se v kosmetice jako základ tekutého mýdla. Tekuté kastilské mýdlo koupíte v obchodech s bio produkty nebo v e-shopech. 1 litr pořídíte za cca 220 Kč. 

Co jsou esenciální oleje?

Jsou to přírodní oleje z rostlin. Jsou vysoce koncentrované a krásně voní. Vybírejte jen kvalitní čisté oleje v potravinářské kvalitě. Prodávají se v hnědých nebo modrých skleněných lahvičkách. Nejoblíbenější jsou citrónové a tea tree (čajovníkové). Citrón díky své vůni a čajovníkový zase proto, že má silné dezinfekční účinky. Esenciální oleje koupíte v kamenných i internetových prodejnách. 10 ml lahvičku pořídíte v ceně od cca 57 Kč.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
pleťové masky

Pleťové masky. Připravte si je doma podle starých osvědčených receptů

Pleťové masky mají spoustu benefitů a blahodárných účinků. Dokáží si poradit s každým typem pletí od problematické až po zralou, pokud si ale umíte vybrat tu správnou. Umí zatáhnout nežádoucí póry a stárnoucí pleť vyživit a omladit. Můžete si je koupit, ale i sami snadno připravit z přírodních surovin podle starých a generacemi žen prověřených receptů.

jak vyčistit pleť

Tonikum, voda, mléko? Praktický návod, jak dokonale vyčistit pleť

Jak vyčistit pleť. Dokonalé očištění pleti je důležité proto, aby mohla lépe dýchat a vstřebávat výživné látky obsažené v krémech. Většina žen používá ráno i večer nějaký pleťový krém, často i velmi drahý, ale spousta z nich už neřeší, jestli jeho potenciál skutečně využije na maximum. V tom je právě zakopaný pes. Ani ten nejkvalitnější krém nebude působit, jak má, pokud mu k tomu nedáte příležitost. 

Výroba vlastní kosmetiky

Tipy a recepty na výrobu domácí kosmetiky. Knížka, která vás to naučí

Tip na knížku “Výroba vlastní kosmetiky”. Bez zbytečné chemie a pomocí přírodních surovin. Do díla se můžete pustit kdykoliv, ať je jaro nebo zima! Není to nic složitého, ale musíte mít aspoň základní znalosti, co a jak použít, jak si vybrat ty správné ingredience a jaký zvolit nejlepší postup.