19.8.2022
Pátek
Svátek slaví
Ludvík
19.8.2022
Pátek
Svátek slaví
Ludvík

Velkeucho.cz » Kosmetika a móda » Tipy a recepty na výrobu domácí kosmetiky. Knížka, která vás to naučí

Tipy a recepty na výrobu domácí kosmetiky. Knížka, která vás to naučí

Výroba vlastní kosmetiky
foto: Pavlína Váchalová
Tip na knížku "Výroba vlastní kosmetiky". Bez zbytečné chemie a pomocí přírodních surovin. Do díla se můžete pustit kdykoliv, ať je jaro nebo zima! Není to nic složitého, ale musíte mít aspoň základní znalosti, co a jak použít, jak si vybrat ty správné ingredience a jaký zvolit nejlepší postup.

 

Pokud se chcete dát touto cestou a vyrábět si doma pro sebe i rodinu svoji vlastní řadu různých kosmetických přípravků, pak doporučujeme sáhnout třeba po knížce s názvem „Výroba vlastní kosmetiky“. Její autorkou je Lenka Menšíková, žena s bohatou praxí, která své poznatky shrnula do této jedinečné knížky. Pokud byste se chtěli ještě více ponořit do tajů tohoto oboru, pak můžete zajít i na některou z přednášek, které autorka pořádá, nebo se zapsat do jejího kurzu, kde to všechno uvidíte názorně.

Obálka Výroba vlastní kosmetiky.indd

Knížka „Výroba vlastní kosmetiky“ má dvě částiteoretickou a praktickou. Najdete v ní vše, co budete potřebovat k tomu, abyste si dokázali vyrobit svoji přírodní kosmetiku. Jaké suroviny vybrat, jak je správně namíchat tak, aby byly přesně ty pravé pro naši pleť, na co si dát pozor a čemu se vyhnout. Až tohle všechno prostudujete, můžete si vybrat z mnoha receptů v péči o pleť, tělo i vlasy a pustit se do díla!

Co nás na knížce zaujalo? Přehlednost, stručnost, dostupné suroviny a jednoduché recepty, které jsou ověřené autorčinou praxí. Ta o nich říká: „Chci-li začít používat nový přípravek, postup musí být jednoduchý a musí mě zaujmout, ne-li přímo nadchnout.“

Vydalo nakladatelství Grada v roce 2020. Koupíte ji za cca 299 Kč. Více na www.grada.cz

Velké ucho doporučuje!

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
pleťové masky

Pleťové masky. Připravte si je doma podle starých osvědčených receptů

Pleťové masky mají spoustu benefitů a blahodárných účinků. Dokáží si poradit s každým typem pletí od problematické až po zralou, pokud si ale umíte vybrat tu správnou. Umí zatáhnout nežádoucí póry a stárnoucí pleť vyživit a omladit. Můžete si je koupit, ale i sami snadno připravit z přírodních surovin podle starých a generacemi žen prověřených receptů.

jak vyčistit pleť

Tonikum, voda, mléko? Praktický návod, jak dokonale vyčistit pleť

Jak vyčistit pleť. Dokonalé očištění pleti je důležité proto, aby mohla lépe dýchat a vstřebávat výživné látky obsažené v krémech. Většina žen používá ráno i večer nějaký pleťový krém, často i velmi drahý, ale spousta z nich už neřeší, jestli jeho potenciál skutečně využije na maximum. V tom je právě zakopaný pes. Ani ten nejkvalitnější krém nebude působit, jak má, pokud mu k tomu nedáte příležitost.