Kniha „Pepa“ míří za svými čtenáři

Hrdinové české komedie s hořkou příchutí „Pepa“ se opět potkali. V Paláci knih Luxor na Václavském náměstí pokřtili s režisérem Jánem Novákem stejnojmennou knihu, kterou podle filmu napsala novinářka a scenáristka Monika Seidlová.

Hlavním hrdinou je věčný outsider (ve filmu Michal Suchánek), který čeká na své štěstí. Křest moderoval Jakub Kohák (ztvárnil roli otce). „Jsem rád, že se tu opět potkávám se svým filmovým synem. Povedl se nám, že?“ obracel se na Kristýnu Kociánovou, představitelku Pepovy maminky. Michal Suchánek mu vtípek vrátil. „Já bych chtěl ocenit, že se ke mně tady v prostředí knih a literatury chováš tak hezky.“ Pak dodal: „Jsem rád, že jsem na filmu mohl pracovat. Hlavní hrdina mi byl svou povahou blízkej, protože je introvert a je sám. I já jsem introvert přesto, že se paradoxně živím něčím úplně jiným.“
WIFI POSÍLÁNÍRežisér Ján Novák řekl, že se ho všichni ptají na to, jestli on sám je předobrazem hlavního hrdiny filmu i knihy – Pepy. „Nejsem. Když jsem na scénáři k filmu začal pracovat, žil jsem v Jihlavě, kde jsem našel poměrně dost inspirace. Takže Pepa je složený z několika různých lidí.“
Na křtu padla i otázka, zda je kniha stejná jako film a jde o pouhý přepis scénáře. Autorka publikace Monika Seidlová vysvětlila: „Není. Když jsem si během natáčení povídala s Michalem o postavě Pepy, prozradil mi, že v jedné z prvních verzí scénáře měla jedna z postav jiný význam. Líbilo se mi to a zeptala jsem se vydavatelky a producenta, jestli bych mohla v tomhle duchu některé části v knize změnit. Dovolili mi to a já to s radostí udělala, takže kniha není stejná jako film a jsou v ní některé pasáže, které diváci ve filmu nenajdou,“ upřesňuje.

Knihu podle stejnojmenného filmu pokřtila také vydavatelka Stanislava Findejsová a jeden z producentů filmu David  Blümel.

Publikaci vydalo nakladatelství Cattacan a DonArt production a koupíte ji u všech dobrých prodejců knih za doporučenou cenu 239 Kč.