Jak vybrat ten správný kurz, když se chcete naučit vyrábět svoji vlastní přírodní kosmetiku? Na co si dát pozor?

Trendem poslední doby je vlastní domácí výroba přírodní kosmetiky, která neobsahuje žádné chemické látky. Jak se to naučit? Můžete nastudovat odborné publikace, ale nejlepší cestou je určitě návštěva kurzu. Nabídka je poměrně velká a lektorem může být prakticky každý. Jak si ale vybrat ten správný kurz?

Vybrat kurz a správného lektora je základem budoucího úspěchu v míchání vaší domácí kosmetiky. Na internetu najdete různé nabídky, ale ne všichni učitelé mají takové zkušenosti a vzdělání, jaké by se očekávalo. Kurz si může otevřít každý, nepotřebuje k tomu žádné speciální vzdělání ani certifikáty. Nejlepší samozřejmě je, pokud lektora znáte osobně a víte, co dělá, jak se k tématu dostal a co vystudoval. Pokud o nikom takovém nevíte, poptejte se kamarádů a známých. Když ani tam nepochodíte, nezbývá než projít nabídky na internetu.

Cremes5

Než si kurz vyberete, snažte se najít odpovědi na otázky:

  • Kde se lektor naučil kosmetiku vyrábět.
  • Jak dlouho se výrobě věnuje.
  • Jak dlouho vede kurzy.
  • Je autorem nějaké publikace?
  • Má webové stránky? Pokud ano, jak vypadají?
  • Můžete u něho koupit i suroviny?

Pokud se chcete naučit vyrábět kosmetiku a zrovna hledáte vhodný kurz, můžeme doporučit firmu Cremes, což jsou dvě kamarádky, které absolvovaly kurzy v Rakousku a Německu a teď předávají své bohaté zkušenosti dále. Jsou autorkami knížky s názvem „Moje přírodní kosmetika“. Zájemce učí vyrábět kosmetiku bez chemie, parabenů, silikonů a konzervantů. Podívejte se na jejich stránky: CREMES