Hledají se dopisovatelé Velkého ucha!

POZOR! POZOR! Právě budujeme síť dobrovolných dopisovatelů našeho internetového magazínu! Baví vás psaní textů? A k tomu třeba ještě také focení? Chcete se podílet na obsahu Velkého ucha, aby se z něho stal náš-váš magazín? Pokud říkáte ANO, pak se přidejte ke komunitě dobrovolných dopisovatelů! Zkráceně „DD“. Může se to stát i vaším novým krásným koníčkem. Tady jsou otázky a odpovědí, co to obnáší a jak se dopisovatelem stát.

Chci se stát dopisovatelem. Co musím umět?

+ Napsat text tak, aby byl srozumitelný. Když bude správně česky, bude to úžasné, ale drobné chyby v redakci opravíme, takže se nemusíte bát, vloudí-li se vám do příspěvku sem tam nějaká chybička.

+ Něco sami vyfotit nebo sehnat někoho, kdo to vyfotí za vás. Protože jedno foto často nahradí spoustu slov. Ke každému příspěvku by měla být minimálně jedna fotka.

+ Mít o čem psát. Témata budeme čas od času sice vyhlašovat, ale pokud budete mít světu co říct, pak přijďte s jakýmkoliv tématem, který se bude hodit pro vaše vrstevníky.

Co by měl dopisovatel Velkého ucha splňovat? Jaký by měl být?

+ Věk 40+ (může být i o malinkou trošku méně).

+ Vzdělání nerozhoduje, ale určitě se nějaké hodí.

+ Bydliště kdekoliv – od velkoměsta po tu nejmenší vesničku a klidně i na samotě u lesa.

+ Z Čech, Moravy i Slezska nebo třeba klidně ze Slovenska a větší dálky i té úplně nejvíc největší dálky.

+ Slušné jednání a psaní bez vulgarit je podmínkou.

+ Pozitivní přístup k životu i ke psaní.

+ Respekt a tolerance k názorům ostatních.

+ Vlastní profil na FB nebo IG není podmínkou, ale předností.

+ Příspěvky jsou nepravidelné, neexistují žádné termíny pro jejich odevzdání, prostě a jednoduše, pokud budete mít potřebu světu a Velkému uchu něco důležitého sdělit, tak to uděláte, pokud nebudete mít zrovna čas nebo náladu něco sdělovat, tak to prostě nesdělíte a sdělíte třeba někdy jindy.

+ Všechno se řeší online, docházení někam se nekoná, sedíte pěkně doma v pohodlí a teple.

+ Z postu dobrovolného dopisovatele můžete kdykoliv odejít. Kdykoliv můžete začít a kdykoliv skončit. Dopisování není vázáno žádnou smlouvou.

+ K ničemu se nezavazujete, je to dobrovolná činnost, můžete ji brát jako svého koníčka. Pokud budete mít čas, chuť, náladu, zajímavé téma, nápad, poznatek, zajímavý recept, pozvánku…, dejte o tom vědět ostatním lidem.

Co dopisovatelům na oplátku nabízí Velké ucho?

+ Možnost se podílet na tvorbě zajímavého obsahu.

+ Být součástí komunity, která má podobné zájmy.

+ Možnost prezentace sebe, svých přátel a lidí, které znáte, pokud něco zajímavého dělají, umí, tvoří nebo dokázali.

O čem by příspěvky měly být?

+ O všem, co vás zajímá, co je pro vás důležité a co by mohlo zajímat i ostatní čtenáře.

+ Objevili jste nějakou zajímavou novinku nebo máte tip na něco, co se vám osvědčilo a chtěli byste to doporučit jiným lidem, dojte jim o tom vědět.

+ Chystáte nějakou zajímavou akci, která potrvá déle než týden nebo aspoň celý víkend, pozvěte na ně čtenáře.

+ Objevili jste nějaký recept, který je tak skvělý, že se všichni olizují až za ušima, tak sem s ním.

+ Máte koníčka, který vás baví, a chtěli byste třeba najít někoho, kdo by se k vám přidal, pak napište, co to je a co to obnáší.

+ Jak zůstat zdravý a fit je vděčné a věčné téma, jestli máte radu a tip, jak vyzrát na jakýkoliv neduh, podělte se.

+ Máte-li tip, jak si vylepšit dům, byt či zahradu, tak můžeme s jistotou říct, že tipů a inspirací na toto téma není a nebude nikdy dost.

+ Pokud cestujete po vlastech českých i dalekých zemích, ostatní vám budou jistě vděční za tipy, kam si zajet a kam raději ne, praktické tipy a zkušenosti jsou také fajn.

+ Tipy na kosmetiku a módní kousky, které se hodí pro 40+.

+ Znáte zajímavého člověka s nevšedním životním příběhem, představte nám ho.

+ Máte rady pro život, které se vám osvědčily, nenechávejte si je pro sebe. Vaše děti to nejspíš neocení, ale tady dsé posluchače určitě najdete.

O čem by příspěvky naopak neměly být?

+ O věcech vulgárních.

+ O politice a politických názorech.

+ Nesmí to být reklamní sdělení. O tom, co je a co není reklama, rozhoduje redakce. Někdy je to tenká hranice, vy to třeba nerozeznáte, ale nebojte se, my ano. Ale ve finále se vždycky dá dohodnout, a pokud by to byla reklama, navrhneme řešení.

Co tím získáte, když se stanete dobrovolným dopisovatelem?

+ Úžasný pocit, že něco hezkého můžete předávat dále.

+ Budete součástí komunity lidí podobného věku, můžete si mezi nimi najít i nové přátele na zbytek života. A třeba i životního partnera, pokud zrovna žádného nemáte.

Co tím naopak nezískáte?

+ Finanční odměnu, ale naopak možnost určité formy propagace zdarma, což také není k zahození.

Co si vyhrazuje redakce?

+ Možnost výběru z příspěvků.

+ Upravit, zkrátit či prodloužit text a vybrat fotografie a případně přidat svoje.

+ Zamítnout příspěvek k publikaci. To se stává většinou ve dvou případech – pokud jde o reklamní sdělení nebo není-li příspěvek dostatečně zajímavý pro čtenáře.

+ Výběr termínu, kdy bude příspěvek zařazen.

Jaký je postup, když se chci stát dopisovatelem?

+ Na mail redakce@velkeucho.cz napište zprávu, do předmětu dejte „dopisovatel“.

+ Do zprávy pak uveďte své celé jméno, emailovou adresu, odkud jste, link na váš fb profil (pokud ho máte založený) a napište pár slov o sobě.

+ Dejte FB stránce Velké ucho „To se mi líbí“, ať vám nic důležitého neunikne.

To je pro první kontakt vše, my se vám poté ozveme.

Pokud máte nějaké další otázky, na které tady nenajdete odpověď, nebojte se zeptat, třeba jsme vám zapomněli sdělit něco důležitého. Nejprve si ale pozorně přečtěte celý tento text, možná tam odpověď najdete. Pokud opravdu ne, tak pište na adresu: redakce@velkeucho.cz.

Co vzkazuje redakce svým budoucím dopisovatelům, tedy vlastně kolegům?

Nebojte se si to zkusit, i když jste třeba nikdy nic nenapsali a veřejně neprezentovali, teď je ten správný čas se to naučit. Člověk by se měl učit neustále, věk v tom nehraje roli, čím více a intenzívněji přemýšlíte a učíte se nové věci, tím více a déle si uchováte svoje duševní zdraví. A o to vlastně ve finále jde. Člověk by měl být v obraze, sledovat dění a nasávat nové podněty až do pozdního stáří, každý den se počítá.

Všechno je teprve na začátku, my se také budeme učit s vámi komunikovat a budeme se snažit vám předat a naučit vás i něco z toho, co zase umíme my. Nikdy jsme takto nepracovali, i pro nás to tedy bude zcela nová zkušenost. Jsme ale přesvědčeni, že společně vybudujeme skvělý redakční DD tým i komunitu čtenářů, kteří se budou rádi na stránky Velkého ucha vracet. Třeba nás to posune někam dál a společně pak vytvoříme něco, o čem se nám zatím ani nezdá…

Víte-li o někom, koho by to mohlo zajímat, dejte mu o nás, prosím, vědět.

Naši budoucí DD, těšíme se na vás!

Vaše redakce.

P.S. Nevíte, jestli byste to zvládli. Není nic jednoduššího, než si projít články na Velkém uchu, je jich tam spousta!