Jak poznat kvalitní masážní olej

Olej na uvolnění svalů.

Na našem trhu najdeme mnoho tělových a masážních olejů různých značek a rozdílné kvality. Při výběru kvalitního produktu pečlivě prostudujte, z čeho je vyrobený. Základem jsou oleje, které mohou být různé, ne všechny jsou však pro výrobu tělových olejů vhodné.

 

 

Vůně a energie éterických olejů ve spojení s rostlinnými oleji dokáží v člověku navodit dokonalý pocit pohody a klidu, mají i pozitivní vliv na celkové zdraví a harmonii. Léčivou sílu bylin a masáží využívali už před více než 5000 lety v Číně i Egyptě.

Olej na bolest svalů a nohou.
Olej na bolest svalů a nohou.

Proč zvolit k péči o pokožku právě tělový či masážní olej?

Každý z nás má povrch kůže chráněný tzv. kožním filmem, známým také jako lipidový film, který zajišťuje vnější ochranu kůže a její větší odolnost. Zároveň brání vyplavování látek rozpustných ve vodě a zvyšuje imunitu pokožky vůči chemickým látkám. Každodenním běžným sprchováním či koupelí oslabujeme tento film a naši kůži neustále odmašťujeme. Proto je velmi podstatná následná péče o čerstvě umytou pokožku. K tomu se nejlépe hodí tělový nebo masážní olej.

Tělové a masážní oleje v sobě skrývají velký potenciál. Pomáhají nám znovu obnovit narušený lipidový film, pokožku zvláčňují, zpevňují a zvyšují její elasticitu. Vytváří na ní novou ochrannou vrstvu, která zabraňuje dalšímu vysušování a popraskání. Je důležité volit skutečně ty nejkvalitnější oleje, které dokáží našemu tělu dodat maximální péči. Neměly by obsahovat minerální oleje (paraffinum liquidum), syntetické látky či barviva apod. Měly by být z olejů lisovaných pouze za studena. Doporučuji masážní oleje, jejichž základ tvoří olej mandlový, makadamiový a meruňkový, tyto oleje u nás označujeme zkratkou M3. Mají výjimečné vlastnosti a jsou špičkou mezi oleji vůbec,“ vysvětluje Jiří Harašta, majitel české značky přírodní aromaterapeutické biokosmetiky Saloos.

Olej na zklidnění organismu.
Olej na zklidnění organismu.

Mimořádnou roli mezi těmito tzv. M3 oleji hraje právě olej makadamiový. Ten díky vysokému obsahu kyseliny palmitolejové, která je velmi blízká tukům lidské pokožky, pomáhá významně bojovat proti stárnutí a unavené pleti. Vzájemná synergie M3 olejů je přímo ideální k péči o suchou, přesušenou, citlivou i jemnou dětskou pokožku. Dokonale ji hydratují, vyživují, regenerují a zvyšují její elasticitu. Jsou vhodné i ke zklidnění pokožky s dermatologickými problémy.

Tělové a masážní oleje neobsahují jen rostlinné oleje, které pečují o pokožku, ale i 100% přírodní esenciální oleje, které povzbudí nejen tělo, ale i mysl. Mohou být velkým pomocníkem proti stresu, neklidu či špatné náladě. Zvolte masážní olej dle toho, jakých účinků s jeho pomocí chcete dosáhnout. Stejně jako byliny, i různé oleje mají své přednosti, kterých by bylo škoda nevyužít. Při výběru dbejte na složení, ale i na vůni oleje, která by vám měla být příjemná.

Olej na uvolnění svalů.
Olej na uvolnění svalů.

Velmi kvalitní tělové a masážní oleje najdete právě pod značkou Saloos.

Na bolest svalů, nohou – tělový a masážní olej Maratonec. Skvěle regeneruje, uvolňuje a prohřívá pokožku,  před i po fyzické námaze a sportovním výkonu. Nepostradatelný pro vrcholové sportovce.

Na zklidnění – tělový a masážní olej Relax. Vyvážená kombinace relaxačních esenciálních olejů působí příznivě při napětí a napomáhá obnově nové energie po náročném dni.

Uvolnění svalůtělový a masážní olej  Devatero kvítí. Je mimořádně vhodný k masáži namožených částí těla, prokrvuje a prohřívá pokožku. Skvěle regeneruje při únavě, před i po fyzické námaze, sportovním výkonu  či v období nachlazení. Velmi vhodný i pro sportovce.

Více o produktech na: www.saloos.cz