Jak nejlépe vychovávat děti?

Otázka, jak nejlépe zvládnout výchovu svých dětí, je pravděpodobně stejně stará jako samo lidstvo a pokládají si ji všichni rodiče. V každé době na ni byla jiná odpověď a odlišný byl také přístup k potomkům. Jaký je ten dnešní z pohledu klinické psycholožky s bohatou třicetiletou praxí?

 

Tolerantni_lowAutorka knihy s názvem „Tolerantní výchova“, klinická psycholožka a rodinná terapeutka, Blanka Pöslová vychází ze své třicetileté praxe s rodiči i různě starými dětmi. I když má každé dítě jinou povahu i temperament, výchova i osobní příklad je důležitý pro všechny.

V knížce najdete pohled autorky na různé způsoby výchovy dětí i mnoho příběhů a příkladů z její bohaté praxe. Jakým směrem děti vést, jaká je role matky, otce i členů rodiny, jaká pravidla bychom měli dětem nastavit a mnoho dalších důležitých otázek, na které tady najdete odpověď.

Kniha je rozdělena podle věku dětí od narození až po dospělost a odpovídá na otázky, jak k nim v daném období přistupovat a co od nich můžete očekávat.

Ať se budete radami autorky řídit nebo se necháte inspirovat jen v něčem, je ale určitě pro každého rodiče i prarodiče zajímavé se podívat na celou složitou problematiku výchovy milovaného dítěte i očima odborníka a trochu z nadhledu.

Vydalo nakladatelství Grada v roce 2020. Koupíte ji za cca 239 Kč. Více na www.grada.cz

Velké ucho doporučuje!