Jak na PATCHWORK – krok za krokem

Vytvořit si sami něco vlastního a originálního láká stále více. Ruční práce mají na facebooku tisíce příznivců a spousta žen se může pochlubit skutečně nádhernými věcmi.

 

_DSC0009_lowPokud se chcete naučit různé techniky, obvykle hledáte návody a inspiraci. Máme pro vás tip na skvělou knížku, díky které se naučíte oblíbenou techniku zvanou patchwork.

Autorka knížky, Brioni Greenbergová, se technice patchworku věnuje spoustu let a během nich se jí podařilo nahromadit mnoho patchworkových dílků, hlavně sety nazývané jelly roll. Jsou to sady různě barevných i vzorovaných látek nastříhaných do rozměrů vhodných pro patchworkové a quiltovací techniky.

V knize najdete detailně popsaných 25 projektů, jak technikou patchwork ušít úžasné deky, polštáře, prostírání, ubrus, předložku do koupelny, obal na IPad, tašku, kapsář nebo kryt na šicí stroj. Využít můžete všechny látky i malé zbytky, které najdete doma. Každý návrh je rozkreslený a popsaný do nejmenších detailů, takže se mohou pustit do díla i začátečníci.

_DSC0011_low

_DSC0010_low

Knihu vydalo nakladatelství Metafora a koupíte ji v kamenných i internetových knihkupectvích.

Více informací najdete na: www.metafora.cz

Velké ucho doporučuje!