Interiér a zrcadlo – tipy a rady

Zrcadlo může být velmi zajímavým bytovým doplňkem. Pokud si vyberete to správné, dodá vašemu bytu či domu dynamiku. Je ale třeba vědět, jak s ním zacházet, jakému dát při výběru přednost.

 

ohne_metall-71_lowNa to, čeho se držet při nákupu i instalaci, jsme se zeptali v designovém butiku Frame-it.cz.

Najděte správné místo – Zrcadlo odráží to, co vidí. Postarejte se tedy, aby odraz v zrcadle ukazoval to, co vidět chcete, to, co vás potěší a co máte rádi. V ideálním případě bude zrcadlo nabízet výhled z okna, odrážet krásné věci u vás v bytě, apod.

Malý prostor si žádá velké řešení – Velká zrcadla vytvářejí iluzi rozlehlosti a hloubky… Nebojte se jej jen opřít o zeď. Vysoké úzké zrcadlo místnost rozšíří a působí jako jedinečný dekorační prvek.

Nebojte se dominance -V minimalistických interiérech dnes obvykle chybí bod, který by automaticky poutal oko.  Zrcadlo v designovém rámu se může lehce stát tímto akcentem a celý prostor tak zklidnit.

ohne_metall-163_lowZrcadla nemusejí být jen pro vás – Zrcadla si dopřejte i tam, kde kam „nepatří“. Dodají prostoru esprit. Co takhle skupina zrcadel na stěně terasy, za sbírkou skleniček, medailí? Kouzlete s dekorativními možnostmi dokonalého designu a vdechněte prostoru život.

Inspirujte se – Velká zrcadla mají své místo i v obývacích prostorách a jídelnách. Proč? Večer díky nim dochází k perfektnímu lomu světla, užívaný prostor získá romantičtější ráz.

Nechte si poradit – Plány konzultujte s odborníky. Zrcadlo je jedinečné, nespoutejte své záměry konvencemi, ale naopak mu dovolte, aby interiér opanovalo v plné síle.

Vše, co opravdu potřebujete vědět o zrcadlech, najdete na www.frame-it.cz