INSPIRACE – Vánoční věnce na dveře a okna 1

Věnce jednoduché a věnce z přírodních materiálů – 1. část

Atmosféru Vánoc vám pomůže navodit nejen adventní věnec na svátečním stole, ale i vánoční věnec pověšený na vchodových dveřích nebo na okně. Dá se vyrobit z čistě přírodních surovin nebo kombinací přírodních a umělých materiálů nebo pouze z částí umělých. Můžete si ho koupit už hotový nebo si s jeho výrobou trochu pohrát a udělat si svůj vlastní. Vše, co k jeho výrobě budete potřebovat, se dá bez problémů koupit, výběr je veliký. Na materiál pro věnec přírodní se stačí vypravit někam do přírody. Přinášíme vám několik nápadů pro inspiraci.

 

 

090

Věnce jednoduché

Stejně jako věnec adventní nemusí být ani věnec na dveře nijak složitý a udělat ho zvládne úplně každý.

 

dv1

Základ na věnec si kupte a sami si ho ozdobte. Dominantou méně složitých aranžmá nejčastěji bývá velká stuha. Pak už k ní stačí přidat pár drobných motivů.

 

dv2

Proutěný základ věnce se dá také koupit. Dekorace umístěná pouze v jedné dolní části působí velmi decentně.

 

dv3

Základem jsou smrkové větvičky, které se drátkem připevní třeba ke slaměnému či polystyrénovému věnci. Na ozdobu můžete použít ovoce, které jste si sami usušili.

 

Věnce z přírodních materiálů

Přírodní materiály jsou oblíbené, protože si vše, co budete potřebovat, nasbíráte či natrháte sami a věnec pak nebude drahý.

 

dv4

Nasbírejte si na procházce různé druhy zelených větviček, šišky a jeřabiny nebo šípky. K nim pak můžete přidat sušené plátky pomeranče, skořici a jako mašli použít lýkový provázek.

 

dv5

Voňavý pomerančový věnec vypadá netradičně. Hodí se ale jen na dveře, na které neprší, jinak dlouho nevydrží.

 

dv6

Jablka také patří k Vánocům.  Na venkovní věnec je lepší použít ty umělé, jsou od těch pravých téměř k nerozeznání a vydrží déle.

 

dv7

Jablka, citróny a šišky jsou symboly zimy, na věnci vypadají krásně. Zase raději dejte přednost imitacím než těm čerstvým, ty by ve vlhku začaly brzy plesnivět.

 

dv8

Vánoční dekorace na dveře nemusí být jen ve tvaru věnce. Jako základ se dá použít i další symbol Vánoc – hvězda.

 

dv9

Hvězda ozdobená přírodními plody a zelenými lístky bude už náročnější na výrobu.