26.6.2022
Neděle
Svátek slaví
Adriana
26.6.2022
Neděle
Svátek slaví
Adriana

Velkeucho.cz » Hobby a volný čas » Nejlepší rady, tipy a triky, jak vyfotit děti. Naučte se je od profi fotografů

Nejlepší rady, tipy a triky, jak vyfotit děti. Naučte se je od profi fotografů

Foto: Pavlína Váchalová
Chcete mít v albu krásné fotografie svých dětí nebo vnoučat? Určitě odpovíte, že ano. Jsou to vzpomínky, které vám nikdy nikdo nevezme. Jenže vyfotit pěknou a zajímavou fotku neposedných dětí bývá mnohdy výkon nadlidský a určitě se vám bude hodit pár rad a triků od profíků.

Udělat krásné fotky dětí není vůbec snadné. Můžete udělat tisíc fotek, ale ve finále se vám třeba nebude líbit žádná. Nestačí totiž mít jen dobrý foťák, ale musíte mít i znalosti a umět pár triků, jak vyzrát na děti a umět je vyfotit i ve chvílích, kdy zrovna nespí. Tady je pár rad, tipů a triků, které používají profesionální fotografové.

8 rad, tipů a triků, jak udělat krásné fotky dětí

  1. Na to, abyste si pořídili opravdu krásné snímky vašeho dítěte, budete kromě kvalitního fotoaparátu potřebovat také dostatek trpělivosti, nepočítejte s tím, že se vám super fotky podaří na první dobrou.
  2. Nepoužívejte automatické režimy. Naučte se pracovat s fotoaparátem a využívejte jeho funkcí ve prospěch snímku, který pořizujete. Z automatu ani chytrého telefonu nikdy nedostanete tak kvalitní fotografie, jaké byste si přáli.
  3. Než si vyberete místo, kde budete fotit, mrkněte na něj přes objektiv fotoaparátu a odstraňte vše, co by vás na snímku rušilo.
  4. Pokud chcete mít opravdu pěknou fotografii své ratolesti, musíte si k ní kleknout. Nefoťte ze své výšky, ale buďte objektivem v rovině očí dítěte.
  5. Pokud chcete mít fotky dětí opravdu krásné, vyhněte se používání blesku. Ten skvěle funguje, pokud fotíte děti na přímém slunci, pokud budete fotit za denního světla doma, klidně jej nechte vypnutý. Snímky budou měkčí.
  6. Nenechte dítě rozplakat tím, že mu budete brát hračku a snažit se vsunout mu do záběru jinou. Raději si počkejte na okamžik, kdy si po fotogenické hračce sáhne samo.
  7. Děti rády pózují – jakmile si všimnou, že jsou v záběru, přehrávají. Ideální proto je, pokud se vám dítě podaří fotit v okamžicích, kdy o tom nemá ani zdání.
  8. Pokud je dítě neustále v pohybu a nedokáže zůstat chvilku v klidu, pak vám zbývá jediné – vzít ho ven. Fotografie pořízené v přírodě nebo kdekoliv venku, mají skvělou atmosféru, dítě mnohdy ani neví, že ho fotíte.
Foto: ateliér Foto pro mě

Tady je pár rad, tipů a triků od fotografky a produkční Alexandry Freiové z ateliéru Foto pro mě.

„Pokud fotíte malé miminko, hodí se k němu pastelové barvy a něžné doplňky. Vždy se snažte fotografovat ho „z oka do oka“, takže u batolat počítejte s tím, že se před svým potomkem budete plazit na břiše. Snímky v interiéru jsou náročné a je lepší je nechat do ateliéru, osobně mám raději venkovní focení, vynikne během něj dětská přirozenost. A poslední rada? Jakmile vnímáte, že fotografování vaše dítě nebaví, odložte celou akci na jindy. Snímky, na kterých se dítě tváří otráveně, nebo dokonce pláče, váš rodinný archiv opravdu neobohatí a dokonce ani retuš na dětské slzy nefunguje!“

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Výroba šperků z pryskyřice je ideální koníček pro každého

Výroba šperků z křišťálové pryskyřice může být originálním koníčkem, se kterým můžete začít v každém věku a budete ho moci dělat do pozdního stáří. Nebudete k tomu potřebovat žádné zvláštní schopnosti ani velký výtvarný talent a ani spoustu peněz. Přesto můžete vytvářet pro sebe i své blízké vskutku originální věcičky.

Jak vybrat kurz, když se chcete naučit vyrábět svoji vlastní kosmetiku?

Trendem poslední doby je vlastní domácí výroba přírodní kosmetiky, která neobsahuje žádné chemické látky. Jak se to naučit? Můžete nastudovat odborné publikace, ale nejlepší cestou je určitě návštěva kurzu. Nabídka je poměrně velká a lektorem může být prakticky každý. Jak si ale vybrat ten správný kurz?

Vyrobte si jednoduše úžasné originální vánoční svícny. Postup krok za krokem

Postup krok za krokem. Nemusíte kupovat drahé vánoční svícny, když si je dokážete vyrobit velmi snadno sami. Pozvěte třeba kamarádky a udělejte si prima den, na jehož konci budete mít nejen originální dekoraci, ale i krásný pocit ze společně prožitého času s lidmi, se kterými je vám dobře. A třeba stihnete nějaký svícen vyrobit také pro někoho jako dárek.